Nezapomenutelné věcí, které si nesmíte nechat ujít při cestě do Španělska

Úvodní strana » Magazín » Nezapomenutelné věcí, které si nesmíte nechat ujít při cestě do Španělska

Nezapomenutelné věcí, které si nesmíte nechat ujít při cestě do Španělska

Přinášíme zaručené tipy, které vám pomůžou vychutnat si místní španělské tradice a z cesty si dovést co nejvíce zážitků.

Návštěva karnevalu

Ve Španělsku existují města, která hostí karnevaly, jež jsou uznávány jako Festivaly mezinárodního turistického zájmu. Jsou to tato města: Cádiz, Andalusie, Santa Cruz de Tenerife a Águilas. Každé město má svůj osobitý karnevalový styl, který dodá průvodům jedinečné barvy a originalitu. V Cádizu jsou to satirická slova písní, v Santa Cruz de Tenerife je volena královna karnevalu a velký a slavný průvod v  Águilas je nejkrásnější a nejpozoruhodnější ze všech.

Zažijte Semanu Santa

Semana Santa je oslava Velikonoc (Velký týden) a je poměrně zvláštní a velice se liší a to v závislosti na oblasti.

V každém případě je často oslavována pomocí průvodů, kde herci představují poslední dny Ježíšova života. Je to velice dramatické zobrazení mučení a utrpení. Důležitou roli hraje také hudba. Nejslavnější průvody jsou v Seville, Valladolidu a ToleduNejstarší průvod má ZamoraCartagena se může pochlubit monumentálními trůny a Semana Santa v Helinu je známá díky tradičním festivalovým bubnům.

Návštěva historických míst

Jednou ze specialit Španělska je velká rozmanitost civilizací a kultur, které zde po staletí zanechaly své stopy: řecké osady, fénické civilizace, římská města, maurské hradby. Toto dědictví je součástí španělské architektury, historie i jazyků. Bylo by škoda se na některá z nich nepodívat.

Den v muzeu

Pokud jste vášnivý kulturní turista, nesmíte si nechat ujít jeden den v některém ze známých muzeí – Prado a Reina Sofia v Madridu, slavný Guggenheim v BilbauMACBA v Barceloně nebo třeba Museo Picasso v Málaze. To je však jen zlomek z těch, která se ve Španělsku nacházejí.

 

Návštěva hudebního festivalu

Jste – li milovníci jazzu a ocitnete – li se kolem 3. července v oblasti Baskicka, nesmíte si nechat ujít Festival de Jazz de San Sebastián, jeden z nejstarších v Evropě. Milujete – li alternativní hudbu, koncem května můžete navštívit v Madridu jeden z nejdůležitějších a největších španělských festivalů rockové hudby – Festimad.

Pro vyznavače avantgardy se koná v polovině června Sónar, kde najdete vyhlášené vyznavače elektronické hudební scény.

 

Dodržujte siestu

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.