Kolik lidí mluví španělsky a kde všude se španělsky domluvíme?

Úvodní strana » Magazín » Kolik lidí mluví španělsky a kde všude se španělsky domluvíme?

Kolik lidí mluví španělsky a kde všude se španělsky domluvíme?

Věděli jste, že španělština je druhým jazykem s největším počtem rodilých mluvčích na světě?

Stručná historie španělského jazyka

Španělština, stejně jako francouzština, italština, rumunština a portugalština, patří do jazyků románských, které se vyvinuly z latiny. Vznikaly především na Pyrenejském poloostrově, v jihozápadním koutu Evropy, který zahrnuje dnešní Španělsko a Portugalsko mícháním latiny a arabským dialektem Maurů, kteří si podmanili část regionu.

Kde ve světě se mluví španělsky?

Španělština je oficiálním jazykem následujících zemí –   Argentina, Bolívie, Chile, Kolumbie, Kostarika, Kuba, Dominikánská republika, Ekvádor, El Salvador, Rovníková Guinea, Guatemala, Honduras, Mexiko, Nikaragua, Panama , Paraguay, Peru, Španělsko, Uruguay a Venezuela. I když není úředním jazykem, hovoří se s ní i ve Spojených státech, na Belize, v Andoře a na Gibraltaru.

Kolik lidí na světě mluví španělsky?

Existuje více ne 400 milionů rodilých mluvčích této řeči, což je druhé místo na světě. Ihned za španělštinou je angličtina s přibližně 360 miliony rodilých mluvčích. Španělština je třetí nejvíce studovaný jazyk světa, ihned po angličtině a francouzštině. Kromě rodilých mluvčích mluví španělsky, jako druhým jazykem, 9 milionů lidí.

Kolik lidí ve Spojených státech mluví španělsky?

Jako prvním jazykem mluví ve Spojených státech španělštinou více než 41 milionů lidí a toto číslo neustále roste. Po Mexiku jsou USA druhou nejvíce španělsky mluvící zemí. Lidé, kteří španělsky nemluví, se to snaží učit, španělština je v USA nejvíce studovaný cizí jazyk.

Kolik lidí v Latinské Americe mluví španělsky?

Se 121 miliony rodilých mluvčích má Mexiko největší populaci španělsky mluvících obyvatel. Španělština je úředním jazykem v Mexiku. Dvě z největších zemí mluvících španělsky jsou Kolumbie a Argentina. Zhruba 60% populace Latinské Ameriky mluví španělsky, následuje portugalština – 34% a následuje malé procento francouzštiny, angličtiny nebo mayských jazyků.

Kolik lidí v Evropě mluví španělsky?

V Evropě má španělština širokou základnu – Andora a Gibraltar, přestože úředními jazyky jsou katalánština a angličtina, v uvedeném pořadí. Ve Švýcarsku hovoří španělsky asi 150 000 lidí. Je to jeden z úředních jazyků Evropské unie. Je také řečí menšin v Itálii, Německu, Francii nebo Velké Británii.

Kolik lidí ve zbytku světa mluví španělsky?

Ačkoli drtivá většina španělsky mluvících je v Americe a Evropě, jsou lidé, kteří používají tento jazyk i v jiných koutech světa – Filipíny, zhruba 3 miliony obyvatel. V Africe je jedním z úředních jazyků v Rovníkové Guineji. Dále pak Maroko, Angola nebo jižní Súdán.

Proč se učit španělsky?

Španělština je druhý nejvíce používaný jazyk na světě, což znamená, že studenti této řeči mají velké příležitosti ke komunikaci. Španělštinu se můžete učit, pokud chcete cestovat nebo hledat práci v zahraničí. Navíc je to jednoduchý jazyk.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.