Zvyšte svoji kulturní kompetenci

Úvodní strana » Magazín » Zvyšte svoji kulturní kompetenci

Zvyšte svoji kulturní kompetenci

Zvyšte svoji kulturní kompetenci

Kulturní kompetenci bychom mohli definovat jako schopnost koexistovat s lidmi, kteří pocházejí z různých kulturních prostředí. Oceníte ji nejen v zaměstnání, ale především v případě, že budete hodně cestovat. Podporuje touhu poznávat cizí kultury s jejich tradicemi a zvyklostmi.

Jak zvýšit svoji kulturní kompetenci

Kulturní kompetence není jen termín, je to užitečná dovednost, kterou ocení každý turista. Jakými způsoby ji můžete zvýšit?

  • Než se někam vydáte, proveďte průzkum

Než se sbalíte na cesty, proveďte malý průzkum, který by měl zahrnovat nejen možnosti zábavy místa, do kterého se chystáte, ale také historii a kulturní normy. Můžete si přečíst něco málo o historii, o místech, která se chystáte navštívit. Díky tomu pak lépe oceníte to, co uvidíte.

  • Naučte se jazyk

Pravděpodobně nebudete hovořit plynule v každé zemi, kterou navštívíte. Ale je vhodné naučit se základní pozdravy, slova či fráze, díky kterým se snadněji domluvíte. Pokud hovoříte anglicky, máte výhodu, neboť touto řečí se domluvíte v mnoha zemích.

  • Získejte nové přátele

Přátelé, které na svých cestách získáte, s vámi mohou zůstat po celou dobu života. A může to být přátelství s lidmi různého etnického původu, socioekonomického zázemí, náboženské víry či sexuální orientace.

  • Buďte otevření

Buďte otevření novým poznatkům. Nikdo není dokonalý a nenarodí se s dokonalými multikulturními znalostmi. Ty teprve získáváme v průběhu našeho života. Když se ocitnete v neznámém prostředí, cvičte se v otevřenosti, naslouchejte, ptejte se, seznamujte se, prožívejte bez jakéhokoli soudu.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.