Zlepšete svůj přízvuk s těmito triky

Úvodní strana » Magazín » Zlepšete svůj přízvuk s těmito triky

Zlepšete svůj přízvuk s těmito triky

Studenti jazyků často zanedbávají zdokonalení přízvuku na úkor výuky gramatiky a slovní zásoby. Je však důležité cvičit i přízvuk. Abyste vypadali jako rodilí mluvčí, potřebujete mít dokonalý přízvuk. Někdy bývá trochu problém, naučit se ten správný. Přinášíme několik tipů, jak na to.

Seznamte se s fonetickou abecedou

Seznámení s fonetickou abecedou vám pomůže určit nové zvuky a poskytne vám některé pomůcky pro výuku daného jazyka. Znalost jazykových fonémů vám pomáhá rozpoznat zvuky, na které vaše ucho není naladěné. Poté, co tyto zvuky začnete rozpoznávat, začnete je i zařazovat do mluvy.

Seznamte se s mluveným jazykem

Přejít od teorie k praxi, pokusit se proniknout do učeného jazyka co nejvíce. Pokud máte šanci, mluvte co nejvíce s rodilými mluvčími. Pokud máte potíže s vyslovováním některých slov, požádejte mluvčího, ať je opakuje a vy si je zkuste nahrát, třeba do telefonu. Pak si jejich výslovnost můžete přehrávat opakovaně. Také můžete poslouchat výslovnost v on – line slovnících. Sledujte televizní pořady v konkrétním jazyce, i když třeba nebudete rozumět všemu, pochytíte melodie a zvuky výslovnosti. Můžete pořad nechat běžet třeba při nějaké domácí činnosti.

Poslouchejte, poslouchejte, poslouchejte

A dělejte to tak často, jak jen to jde. Poslouchejte krátké zvukové stopy a zaměřte se především na rytmus, přestávky a intonaci. Snažte se pochopit, co dá větě její plynulost a zkoušejte to napodobovat. Pokud sledujete film s titulky, zkuste se vyhnout jejich čtení a sledujte herce a jejich ústa.

Praxe, praxe, praxe

Důrazný trénink vyžaduje určitou zručnost a trpělivost. Možná budete ztrácet motivaci, pokud vám to dostatečně nepůjde. Čtěte novinové články a různé texty, nahrávejte se při tom a následně poslech analyzujte.

 

Přízvuk může být obtížný, ale neztrácejte naději. Čím více budete mluvit a čím víc zpětné vazby získáte, tím snáze se jej naučíte.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.