Vytvořte si vlastní jazykovou učebnici

Úvodní strana » Magazín » Vytvořte si vlastní jazykovou učebnici

Vytvořte si vlastní jazykovou učebnici

Při studiu jazyka pomáhají klasické učebnice, ale většina z nás časem zjistí, že i nekonvenční metody mohou přispět ke kvalitní výuce cizích jazyků. Jednou z nich může být i výroba vlastní jazykové učebnice. Je to zábavný způsob personalizace, dokumentace vlastních zkušeností, znalostí a zároveň je to ideální společník pro vaše cesty. Kromě toho psaní textů zvyšuje schopnost zapamatovat si lépe novou slovní zásobu. Hlavní myšlenka tvorby vlastní jazykové učebnice spočívá v tom, že si ji vytvoříte dle vlastních potřeb, zaznamenáte do ní slovní zásobu a fráze, které budou vyhovovat jen a jen vám. Je to způsob, jak učinit jazykové vzdělávání osobnějším a mnohem poutavějším.

Co budete potřebovat

  • prázdný sešit
  • nůžky
  • lepidlo nebo lepící pásku
  • fixy a zvýrazňovače
  • propisovací tužku

Vytvořte motivační obal

Poutavý obal vás přiměje do učebnice často nahlížet. Může být věnován slovní zásobě, či tématům, která se v učebnici objeví nejčastěji. Čím více úsilí mu věnujete, tím lépe se vám pak bude z učebnice učit.

Zjistěte, co se potřebujete naučit

Jaké jsou vaše vzdělávací priority? Odpověď na tuto otázku vám pomůže s rozvojem směru, kterým se bude věnovat vaše individuální jazyková učebnice. Můžete chtít prohloubit slovní zásobu, pak si do učebnice každý den zaznamenejte určitý počet slovíček. Pokud chcete, aby byla učebnice více poutavá, používejte barvy, kterými oddělíte jednotlivé tematické celky.

Pokud si více věříte ve slovní zásobě, můžete každý týden do učebnice vepsat krátký příběh na určité téma. Doplňte jej kresleným obrázkem.

Využijte vlastní kreativitu

Přizpůsobte učebnici vašim osobním potřebám, zájmům a zálibám. To je pravděpodobně nejlepší způsob procvičování. Zkuste nakreslit třeba vaše oblíbená jídla a přidat k nim popisek či recept v cizím jazyce. Fotíte rádi selfie? Vlepte ji do učebnice a napište k ní krátký příběh o tom, kde a jak vznikla. Posloucháte rádi hudbu? Vlepte si text oblíbené písničky a zkuste jej přeložit do cizího jazyka. Nabízí se celá řada možností.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.