Víte, jaké jazyky patří mezi nejromantičtější?

Úvodní strana » Magazín » Víte, jaké jazyky patří mezi nejromantičtější?

Víte, jaké jazyky patří mezi nejromantičtější?

Víte, jaké jazyky patří mezi nejromantičtější?

Jak co nejromantičtěji říct „Miluji tě“? Samozřejmě pomocí těch nejromantičtějších jazyků na světě. Ale jaký je nejromantičtější jazyk na světě? Toto je debata, která se vede už docela dlouho. Proto se dnes podíváme na 5 nejlepších romantických jazyků světa a na prvky, které je jako takové kvalifikují. 

Romantický jazyk versus románský jazyk

Nejromantičtěji zní románské jazyky a už jejich samotný název zní romanticky. Než se začneme učit, jak vyjádřit své pocity a oddanost v jiném jazyce, nejprve zjistěte, co to románský jazyk je. Románské jazyky jsou ty, které se vyvinuly z vulgární latiny. Seznam románských jazyků zahrnuje italštinu, francouzštinu, portugalštinu, španělštinu a rumunštinu. To je 5 románských jazyků, které přežily dodnes. 

Jaké jsou tedy nejromantičtější jazyky na světě?

Jak jsme již zmínili, na téma nejromantičtějších jazyků světa se neustále diskutuje. Kdybyste dělali průzkum, zřejmě by vám každý odpověděl trochu jinak. Mnozí například považují španělštinu za nejvášnivější jazyk, který byste kdy mohli použít k vyjádření své touhy. Funguje to ale také pro vyjádření dlouhodobého závazku a mírnějších forem náklonnosti?

 

Odpověď opět závisí na tom, koho se ptáte. Existují například lidé, kteří považují angličtinu s britským přízvukem za nejsvůdnější a nejvíce inspirující romantiku. Je to koneckonců jazyk, kterým William Shakespeare vytvářel svá mistrovská díla, která popírají čas.

 

Pokud byste se však zeptali všech na planetě, francouzština by se pravděpodobně zařadila mezi nejromantičtější jazyk na Zemi. Proč tomu tak je? Proč jsou tyto jazyky tak atraktivní a inspirující k lásce?

Proč se romantický jazyk tak dobře poslouchá?

5 nejromantičtějších jazyků má svou specifickou muzikálnost, díky které jsou příjemné pro lidské ucho. Zkuste jako myšlenkové cvičení říct (nebo si poslechnout) stejnou frázi ve francouzštině a třeba v němčině – slyšíte ten rozdíl?   

 

Navíc podle studie na Boston College o jazyce a vnímání emocí utvářejí jazyky naše emocionální vnímání světa. Proto jazyk, který používáme k vyjádření našich pocitů lásky nebo obdivu, může pomoci vyjádřit skutečnou hloubku a sílu. Například francouzský jazyk může pomoci vytvořit náladu pro milostný pocit mnohem lépe než jiné jazyky. Děje se to kvůli hudebnosti jazyka, ale také to souvisí s tím, jak lidé vidí Francii a jazyk. Koneckonců, Paříž je univerzální město lásky s působivými milostnými symboly, jako jsou malebné dlážděné uličky pro romantické procházky, intimní kavárny a Eiffelova věž.

 

Naštěstí pro ty, kteří nemluví plynulou francouzštinou a nezdá se, že by pochopili výslovnost, stále existuje naděje. Na našem seznamu nejromantičtějších jazyků jsou další jazyky a o každém z nich budeme diskutovat níže.

Top 5 nejromantičtějších jazyků na světě

Francouzština

Vzhledem k tomu, že Paříž je městem lásky, má velký smysl přemýšlet o francouzštině jako o jazyce určeném pro romantiku, poezii a umění obecně. Jazyk je vynikající a plyne velmi dobře díky vyváženému rozložení samohlásek a souhlásek. Kromě toho mají Francouzi dobrou pověst pro květnatou poezii a svůdné texty, které okouzlí duši a vy se budete cítit výjimečně. Když k tomu přidáte jejich staletí kultury a umění a skutečnost, že se jím mluví ve více než 29 zemích po celém světě, pochopíte, proč to mnozí považují za jediný pravý jazyk lásky. 

Jak se řekne „Miluji tě“ francouzsky? “Je t’aime!”

Španělština

Jazyk conquistadorů je odvozen z latiny, která řadí španělštinu mezi románské jazyky. Romantický aspekt jazyka však pochází z jeho používání měkkých souhlásek a dlouhých samohlásek, které v germánských nebo slovanských jazycích nepřevládají. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč zní překlad textu z češtiny do španělštiny tak příjemně? Čeština je slovanský jazyk, díky čemuž je tvrdší v tónech a ostřejší pro ucho. Na druhou stranu měkkost španělštiny ukolébá smysly a tok slov působí přirozeněji. A konečně, španělština usnadňuje vytváření rýmů, což je ideální pro hudbu a poezii. Koneckonců, latino rytmy jsou nejvíce „caliente“ (žhavé) v historii moderní hudby.  

Jak se řekne „miluji tě“ španělsky? “Te amo!”

Italština

Pokud jste někdy slyšeli mluvit rodilého Itala, víte, proč je tento jazyk na našem seznamu. Ital by mohl recitovat svůj seznam s potravinami a stále to bude znít pro uši cizince jako hudba. Slova mají zvláštní kadenci, která lechtá ucho tím nejhezčím způsobem a uspokojuje naši potřebu dobře navržených vzorů. Stejně jako španělština a francouzština je italština románským jazykem, který se vyvinul z latiny. Kromě toho je spojena s krásně psanou prózou, poezií a operou. 

Jak se řekne „miluji tě“ italsky? “Ti amo!”

Portugalština

Pokud jsou první jazyky, které jsme zmínili, melodické, měkké a květnaté, portugalština je žhavá a sexy. Vychází samozřejmě také z latiny, ale většinou se jí mluví v oblastech, které si spojujeme s exotickou dovolenou v ráji (Portugalsko a Brazílie). Jazyk je to neuvěřitelně rytmický a lze jej snadno spojit se sambou, marrabentou nebo bossa novou (opět neuvěřitelné sexy rytmy, které obvykle sdílejí milenci). To je možné díky široké škále samohlásek a pouze několika složitým souhláskám, které omezují každého mluvčího. 

Jak se řekne „Miluji tě“ portugalsky? "Eu te amo!"

Japonština

Není odvozena z latiny a když ji slyšíte, nepopouští uzdu vaší fantazii. Je to však neuvěřitelně romantický jazyk s exotickými tóny a širokým výrazovým potenciálem. Japonský jazyk je podmanivý, ale také neuvěřitelně zdvořilý a uctivý a umožňuje mluvčím otevřít se o svých pocitech tak, jak to jiné jazyky nedokážou. Navíc ji mnoho odborníků považuje za nejlepší jazyk pro zpěv, protože všechny slabiky jsou otevřené a celkový dojem je lehký a okouzlující. 

Jak se řekne „miluji tě“ japonsky? “Aishiteru(愛してる)” 

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.