V Japonsku zastoupí učitele při výuce angličtiny robot

Úvodní strana » Magazín » V Japonsku zastoupí učitele při výuce angličtiny robot

V Japonsku zastoupí učitele při výuce angličtiny robot

V Japonsku zastoupí učitele při výuce angličtiny robot

Japonci se již dlouhodobě potýkají s nedostatkem pedagogického personálu a učitelé angličtiny nejsou výjimkou. Tamních učitelů, kteří vyučují angličtinu, je málo a někteří z nich mají špatnou výslovnost, kterou předávají dál dětem. Japonské ministerstvo školství se rozhodlo situaci řešit netradičním způsobem. Použitím robotů plánují zlepšit nejen výslovnost, ale také gramatiku a slovní zásobu japonských dětí v psané i mluvené formě. Japonci jsou známí využíváním robotů v různých oblastech. Podle některých průzkumů jsou nedůvěřiví k cizincům a raději zaměstnají robota než-li člověka z jiné země.

Další možnosti výuky

Angličtinu se japonští žáci učí povinně od 12 let. Od roku 2020 chce japonské ministerstvo školství snížit tuto hranici na 10 let, aby jim překlady z angličtiny učinili lehčí. Tím se akutní nedostatek učitelů ještě zvýší. Projekt s roboty, který má situaci řešit, vyjde Japonsko v přepočtu na 50 miliónů Kč. Roboti spolupracují s aplikacemi, které mají děti nainstalované ve svých tabletech.

Kromě robotů chystá japonské ministerstvo školství zapojit do výuku online učitele, kteří jsou rodilými mluvčími a pomohou s tlumočením do angličtiny.

Proč Japonci angličtinu nepoužívají?

Japonci jsou oproti Čechům národ jiné kultury a zvyků. A přece máme jedno hodně společné. Stydí se mluvit cizím jazykem, pokud se nejsou stoprocentně jistí, že věta zní správně. Než by to řekl špatně, neřekne to raději vůbec. Překlady z angličtiny mají Japonci ze školy naučené nazpaměť. Ovšem používat angličtinu v praxi je nikdo neučí. Děti se nadrilují anglická slovíčka, pravidla gramatiky jako básničku, ale využít znalosti v konverzaci nedokáží.

Angličtina se stala jazykem č.1 na internetu a nejpoužívanějším světovým jazykem. Postupně jí začínají využívat firmy jako mezinárodní jazyk a i Japonsko se angličtině pomalu otevírá a ve společnostech upřednostňují uchazeče se znalostí angličtiny.

 

 

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.