Tyto tipy používejte jako návod, když se učíte nový jazyk

Úvodní strana » Magazín » Tyto tipy používejte jako návod, když se učíte nový jazyk

Tyto tipy používejte jako návod, když se učíte nový jazyk

Když jste navštěvovali jazykovou třídu, důraz při výuce byl kladen především na gramatická cvičení a zapamatování si slovní zásoby. Ale to není ten nejúčinnější způsob, jak se naučit cizí jazyk. Mluvit nahlas je to, co vám opravdu pomáhá dostat jazyk do podvědomí a začít jej aktivně používat v praktických situacích. Pokud začnete mluvit hned od začátku, naučíte se daný jazyk mnohem rychleji.

Klíčová je důvěra

Jedním z nejčastějších problémů, které mívají nováčci, je obava z toho, že nevědí, co říci, že nedokáží najít to správné slovo. Tyto obavy však nejsou na místě. Důvěra v nový jazyk přichází s praxí.

Jak začít?

Začněte pomalu a sami, opakujte si nová slova a fráze nahlas, získáte tak pocit, jak jazyk zní. Můžete také mluvit sami se sebou před zrcadlem, možná se budete cítit hloupě, ale je to skvělý způsob, jak procvičovat.

Když už jste připraveni, najděte si kamaráda, se kterým budete v cizím jazyce hovořit.

Chybami se každý učí

Nikdo od vás neočekává, že budete hned mluvit správně a bez chyb. Samozřejmě, že budete dělat chyby, ale poučíte se z nich a příště je už opakovat nebudete. Pokud je váš partner, se kterým hovoříte, rodilý mluvčí či pokročilejší, požádejte ho o zpětnou vazbu. Pomůže vám zlepšit svá slabá místa.

Získávejte svou výslovnost na místě

To je obrovská výhoda, mluvení je jediný způsob, jak zdokonalit svou výslovnost. Pokud sledujete rozhovory mlčky, výslovnost se nikdy nenaučíte.

Poslouchejte a učte se

Poslech je stejně důležitý jako mluvení. Pouhé poslouchání výslovnosti a kadence nativního mluvčího může pomoci zlepšit váš projev. Pokud trénujete s rodilým mluvčím, věnujte pozornost tomu, jak říká slova a věty, kde klade důraz, kde udělá pauzu. Tyto drobnosti mohou znamenat velký rozdíl ve vaší schopnosti chápat a mluvit.

 

Pokud nemůžete najít vhodného partnera využijte filmy, televizní pořady či hudbu. To vše může být užitečným nástrojem pro zlepšení jazykových dovedností. Jediné, co proto musíte udělat je učit se a poslouchat.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.