Tvář hudby - Jak vám zpěv může pomoci ve výuce jazyka

Úvodní strana » Magazín » Tvář hudby - Jak vám zpěv může pomoci ve výuce jazyka

Tvář hudby - Jak vám zpěv může pomoci ve výuce jazyka

Německý spisovatel a básník Heinrich Heine jednou řekl – „Tam, kde slova končí, začíná hudba“. Síla hudby však přesahuje vyjádření toho, co lze říci slovy. Hudba by mohla být nástrojem, který vám pomůže naučit se první slova.

Studie výzkumníků z univerzity ve skotském Edinburgu ukázala, že zpěv může pomoci usnadnit učení se cizímu jazyku.

Jaké skladby vybírat?

Jednou z úžasných vlastností hudby je schopnost využití coby mnemotechnické pomůcky. Pokud chcete tento způsob vyzkoušet, vybírejte si skladby chytlavé, zábavné a velmi jednoduché. Rytmický tlukot písně dělá text jednodušší na zapamatování.

V čem je hudba jedinečná?

Chcete – li novým jazykem mluvit, poslech hudby může být originálním a cenným zdrojem informací. Rodilí mluvčí mají tendenci hovořit rychle, ale zpěv může řeč zpomalovat, takže pro vás bude snazší vnímat výslovnost a opakovat slovní zásobu.

 

Kromě paměti a výslovnosti může být učení písně v cizím jazyce skvělým způsobem, jak se naučit nové fráze – zpěv má tendenci zpomalovat řeč, hudba staví věty do nového kontextu, který vám pomůže pochopit jak je využívat při rozhovorech. Text se vám, díky melodii, neustále vrací do paměti, díky tomu si můžete svoji slovní zásobu opakovat.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.