Tlumočení v zahraničí

Úvodní strana » Magazín » Tlumočení v zahraničí

Tlumočení v zahraničí

Tlumočení v zahraničí má svá specifika Chystáte se na zahraniční cestu, soukromou či obchodní, ale bohužel právě nevládnete daným jazykem, nebo si v něm nejste úplně jistí? Řešením je tlumočení v zahraničí, což je běžná služba většiny překladatelských agentur. I tak ale nebude od věci trochu si zahraniční tlumočení přiblížit a uvést si jeho specifika.

Výběr vhodného tlumočníka

Primární starostí by měla být volba ideálního tlumočníka. Ne vždy je rozhodující pouze cena nebo zkušenosti s jazykem, často je potřeba brát ohled také na zaměření a odbornost. Buďto si můžete vybrat variantu konsekutivního tlumočení s jedním tlumočníkem, nebo rovnou simultánní tlumočení se dvěma tlumočníky a zároveň s využitím náležité tlumočnické techniky. Čím se vyznačuje tlumočení v zahraničí? A zde již máme slíbená specifika tlumočení v zahraničí. Nejprve byste si měli dobře promyslet časovou náročnost vaší akce, tlumočník by se pak měl stát součástí týmu, počítejte s tím, že mu budete muset zajistit nejen samotnou cestu, ale pochopitelně i ubytování a veškeré hlavní náklady spojené s danou akcí. Již při plánování tedy tuto osobu zahrňte do nákladů i dalších aspektů cesty do zahraničí.

Získání informací

Kvalitní a kvalifikovaný tlumočník v zahraničí po vás bude požadovat informace pro přípravu, výsledkem bude, že ho nic nepřekvapí. Chcete-li například zajistit maximální úspěch obchodního setkání, musíte si uvědomit, že tlumočník je vašim zastupitelem a přebírá tak dosti odpovědnosti, která by jinak ležela na vašich bedrech. Toto vždy raději řešte s dostatečným časovým předstihem, dodejte tlumočícímu co nejvíce užitečných informací, kterým dokáže porozumět.

S pomocí agentury

Při hledání vhodného tlumočníka se nebojte svěřit do rukou překladatelské agentury, která přeci jen nejlépe ví, jaké zaměstnance má ve svých řadách a kdo se na co nejlépe hodí. Agentura vám navíc může vyjít vstříc také v tom směru, že zajistí pro svého pracovníka dopravu i další nutnosti spojené s cestováním, což se ale samozřejmě také promítne ve výsledné ceně

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.