Tlumočení v zahraničí svěřte profesionální agentuře

Úvodní strana » Magazín » Tlumočení v zahraničí svěřte profesionální agentuře

Tlumočení v zahraničí svěřte profesionální agentuře

Pakliže jste v častém styku se zahraničím, ale nevládnete tolik daným jazykem, jak byste chtěli, nebojte se získat pomocnou ruku v podobě kvalitního překladatele a tlumočníka. Nejčastěji budete tlumočení v zahraničí potřebovat v případě obchodního styku, například při obchodních schůzkách, prezentacích, či konferencích. Pokud se obrátíte na překladatelskou firmu, jako je profiprekladatel.cz, pak budete mít mnohem více klidu a času na svou práci v zahraničí.

Konsekutivní i simultánní tlumočení

Určitě jste se už setkali alespoň vzdáleně s pojmy konsekutivní a simultánní tlumočení. Konsekutivní metoda využívá pouze jediného tlumočníka, zatímco při simultánní jsou účastni tlumočníci dva. Velmi dobře se tedy zamyslete nad tím, jaké budou vaše hlavní priority a jak si tlumočení v zahraničí představujete. Při konsekutivním tlumočení vše probíhá tak, že je překládána vždy určitá část projevu, až pak řečník pokračuje, simultánní tlumočení je tlumočení souběžné a plynulé, kdy hlavní výhodou je časová úspora.

Seznámení tlumočníka s problematikou

Tlumočník v zahraničí by měl být samozřejmě profesionálem, ale také musí být dostatečně seznámen s danou problematikou, s předmětem vašeho jednání. Takový tlumočník se v podstatě na určitý čas stane členem týmu, a tak by měl znát všechny aspekty a rovněž organizaci akcí, jako jsou konference, obchodní schůzky a další důležité události.

Náklady na tlumočníka

Je pochopitelné, že více jsou do zahraničního tlumočení ochotny investovat větší firmy, to ale neznamená, že pro ty menší je to cenově nedostupné. Tlumočník je zpravidla placen za hodinu tlumočení, k tomu ovšem náleží také hrazení výloh spojených s cestování, stravou a ubytováním v dané lokalitě. Překladatel by měl být velice důsledný ve své přípravě a i tato aktivita má být brána na zřetel při finančním hodnocení.

Velkou výhodou pro klienta může být zajištění výše zmiňovaných náležitostí, spojených s cestováním do zahraničí, v podání samotné překladatelské agentury. Pokud zařídí cestu, ubytování, stravu i další součásti pobytu v cizině, odpadne vám dosti starostí, ovšem může to být malinko dražší.

 

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.