Tlumočení po telefonu má své klady i zápory

Úvodní strana » Magazín » Tlumočení po telefonu má své klady i zápory

Tlumočení po telefonu má své klady i zápory

Už vám někdy někdo pomáhal s tlumočením přes telefon? Tlumočení po telefonu je poměrně novým fenoménem a vyvolává mnoho nových otázek ohledně svého uplatnění. Následující otázky a odpovědi vám ho trochu více přiblíží.

Co telefonické tlumočení obnáší?

Tlumočení po telefonu je komunikací prostřednictvím telefonu mezi jednotlivci, kteří nesdílejí stejnou řeč. Telefonní interpret pomáhá překonat tuto komunikační bariéru interpretací mezi příslušnými účastníky.

 

Jaké jsou výhody telefonického tlumočení?

Telefonické tlumočení může ušetřit značné množství peněz. Nejenže ušetří cestovní čas, ale i peníze, jelikož je tlumočení po telefonu často levnější.

 

Mezi další výhody patří:

  • V případě citlivých nebo intimních diskusí by mnoho lidí uvítalo, kdyby třetí osoba (tj. tlumočník) nebyla fyzicky přítomná.
  • Pokud nemá tlumočník čas setkat se tváří v tvář, tak je tlumočení po telefonu skvělou možností, jak fyzické setkání s tlumočníkem vynahradit.
  • V případě nouze může telefonický tlumočník okamžitě pomoci a tlumočit vše, co potřebujete.

 

Jaké jsou nevýhody telefonického tlumočení?

Odhaduje se, že více než 70% komunikace tvoří řeč těla. Telefonické tlumočení jako takové tedy nemůže zahrnovat některé prvky přirozené komunikace. V klinických situacích nemusí být telefonické tlumočení dostatečně účinné, například pokud komunikujete s terapeutem.

 

Někdy může být tlumočení přes telefon značně ztíženo špatným signálem, hlukem nebo výpadky.

Pokud se při rozhovoru používají neverbální podněty, tlumočník je nemůže zachytit a tím pádem je zdůraznit. Kvalifikovaný telefonní interpret však obvykle skvěle zvládá převod neverbálních prvků změnou nebo intonací hlasu. Tlumočení po telefonu je velmi nevhodné pro lidi, kteří jsou nedoslýchaví, tedy zejména pro starší lidi.

 

Telefonické tlumočení má tedy své výhody i nevýhody. V oblasti obchodu a jednání se společnostmi se většinou tlumočení řeší výhradně za fyzické přítomnosti tlumočníka. Výrazně to zvyšuje důvěru a také je tím zajištěna maximální přesnost tlumočení.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.