Superlegalizace dokumentů

Úvodní strana » Magazín » Superlegalizace dokumentů

Superlegalizace dokumentů

Ocitli jste se v situaci, kdy potřebujete předložit veřejné listiny, jež byly vydány v České republice, v jiném státě a ten není součástí úmluvy o apostile (doložka potřebná pro zahraničí prokazující ověření podpisů a razítka na dané listině)? Pak potřebujete zajistit superlegalizaci.

Listiny se superlegalizací předkládáte v případě, že se rozhodnete v zahraničí uzavřít sňatek, studovat, podnikat nebo se na nějakou dobu usadit. Potřebné originální listiny nelze doložit pouze v českém jazyce.

 

Nejčastěji se superlegalizují tyto dokumenty:

  • rodný, oddací nebo úmrtní list
  • listiny dokládající vzdělání – maturitní vysvědčení, osvědčení a certifikáty, vysokoškolské diplomy
  • doklady zdravotní
  • výpisy z rejstříků – obchodní, trestní
  • živnostenský list
  • další listiny – smlouvy, plná moc, zakladatelské listiny

Co je superlegalizace dokumentu?

Jedná se o velmi složitý proces, díky kterému získá veřejný dokument minimálně dvě osvědčení dokládající jeho pravost. Jedno osvědčení obvykle vydává příslušný soud či ministerstvo, druhé pak konzulární odbor ministerstva zahraničních věcí. Většinou je však ještě potřeba osvědčení třetí, které vydává zastupitelský úřad státu, v němž bude listina použita.

 

Díky superlegalizaci může úředník v zahraničí listinu přijmout a považovat ji za pravou. Někdy bývá nutný soudní překlad, jež následně ověřují orgány činné v dané zemi.

Veškeré procesy vedoucí k legalizaci bývají pro běžného občana zdlouhavé a náročné, mnohdy musí jednat se zaharaničními úředníky, kde se neobejde bez znalosti příslušného jazyka. Naše společnost nabízí vyřízení superlegalizace a zajistí i s ní spojená jednání a to i v cizích jazycích a vy tak ušetříte nejen svůj čas, ale i finanční prostředky.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.