Stěhujete se do zámoří? Dejte pozor na základní chyby

Úvodní strana » Magazín » Stěhujete se do zámoří? Dejte pozor na základní chyby

Stěhujete se do zámoří? Dejte pozor na základní chyby

Stěhovat se do zahraničí je vzrušující, ale nesnadný úkol a jelikož s ním mnoha lidem pomáháme, víme, co všechno obnáší. Ačkoliv to není podmínkou, do zahraničí se stěhují nejčastěji mladí lidé, kteří ještě nemají tolik zkušeností a očekávají velký přínos do svého života. Stěhování do zahraničí je povětšinou jen dočasné, například kvůli práci, ale stále více lidí v tom vidí dlouhodobé východisko, jak si zlepšit život.

Pokud stěhování do zahraničí plánujete, nejprve se zamyslete nad těmito body:

 

1. Stěhování jako únik

Pokud nejste spokojení se svým životem, přestěhování do zahraničí nemusí být vůbec únik, který vás od problémů vysvobodí. Stěhovat se do zahraničí není jako jet na dovolenou do ciziny. Jsou věci, které jsou v každé zemi stejné a pokud jste měli doposud ve své domovině jen samé problémy, přestěhováním můžete mít problémy v zahraničí. Pro mnoho lidí znamená takovéto stěhování stres, napětí, zmatek a nedostatek peněz. Pokud máte ve své domovině nějaké problémy, nejprve se je snažte vyřešit, teprve následně uvažujte o stěhování.

 

2. Nemějte nereálné představy

Většina lidí po celém světě se stěhuje do jiné země proto, že je pohání nereálné představy a očekávání. Všude se musí chodit do práce, platit daně a všude platí nějaké zákony. Nikdy si nepředstavujte zkreslené vize, zbytečně byste mohli být zklamaní.

 

3. Nedělejte žádné dlouhodobé závazky

Ať už se stěhujete kamkoliv na světě, nikdy nedělejte dlouhodobé závazky, stěhujte se tak, aby bylo možné se kdykoliv vrátit zpět, alespoň ze začátku. Pokud uděláte dlouhodobý závazek na nemovitost, nějaké služby, na vůz či na pracovní poměr, může se jednat o problém.

 

4. Budete cizinec

V jiné zemi budete považován za cizince a pravděpodobně budete dělat celou řadu chyb. Před tak významným rozhodnutím, jakým je mezinárodní stěhování, je dobré zjistit si, jaké zákony v dané zemi platí, abyste se nedopouštěli zbytečných chyb.

 

5. Při konverzaci buďte opatrní

V každé zemi je trochu jiná mentalita, jiný smysl pro humor a také jiné názory. To, co pro vás může být vtipné, může být pro jiné urážející. Při konverzaci se s ostatními nehádejte, abyste nepůsobili arogantně, buďte vždy milí a minimálně ze začátku se chovejte jako host.

 

6. Dejte velký pozor na tamní kulturu

Dejte pozor, abyste nevědomky neurazili kulturu dané země. Každá země má své zvyky, své svátky a svá pravidla. Nechovejte se tak, že vše víte a raději se na vše vyptávejte. I když se v každé zemi chovají lidé jinak, vy buďte laskaví a pozitivní, obzvláště tehdy, pokud budete potřebovat pomoc.

 

7. Vše si zajistěte předem

Pravděpodobně budete potřebovat seriózní zahraniční stěhovací firmu, možná realitního makléře či půjčovnu vozů. Vše si zjistěte a zajistěte předem. Při stěhování budete mít možná starostí nad hlavu a budete sami sobě velmi vděční, že jste si vše zjistili předem.

 

8. Neustálá spolupráce s překladateli

Při stěhování do zahraničí se setkáte s velkým množstvím různých smluv a dokumentů, kterým budete potřebovat rozumět. Pravděpodobně budete v některých situacích potřebovat i tlumočníka. Při stěhování do zahraničí nás včas kontaktujte a my vám obstaráme překlady všeho druhu, od vašeho životopisu až po smlouvy, pracovní dokumenty a cokoliv dalšího, co budete potřebovat.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.