Proč umět cizí jazyky?

Úvodní strana » Magazín » Proč umět cizí jazyky?

Proč umět cizí jazyky?

Přemýšlíte nad tím, proč se učit cizí řeči? Přinášíme několik motivací.

Učení se cizím řečem je jako jít cvičit. Každý ví, že by to měl dělat. Potíž je v tom získat motivaci. Proč se obtěžovat učit nový jazyk? Tady je několik důvodů.

Kognitivní výhody – cvičení pro mozek

Podporování kognitivních funkcí je jedním z důvodů, proč se učit cizí jazyk. Při učení musíte používat duševní procesy, kontrolovat své myšlení i chování. Inhibiční regulace je to, co umožňuje bilingvistickému jedinci „přepínat se“ mezi jazyky. Pokud například položí otázku v sekundárním jazyce, mají nutkání odpovědět v jazyce rodném. Mozek však přepíše impuls a oni odpoví v jazyce sekundárním. Tyto funkce umožňuje šedá hmota mozková, které mívají tito jedinci více. Umožňuje jim i snadněji řešit problémy a soustředit se na svůj úkol.

Studie American Heart Association analyzovala navrácení schopností jedno a dvojjazyčných pacientů po mrtvici a zjistila, že dvojjazyčných pacientů s neporušenými kognitivními funkcemi bylo více. Tato studie dokonce naznačuje, že bilingvismus může poskytnout jakousi prevenci ochrany mozku.

 

Finanční výhody – odměna

Pokud mluvíte dvěma jazyky, máte větší množnosti při výběru kariéry, větší prostor na trhu práce, větší nabídky pracovních příležitostí.

Pokud budete umět dva jazyky, máte možnost vyššího finančního ohodnocení v zaměstnání.

 

Zážitkové výhody – cestování na vyšší úrovni

Cestování je neuvěřitelný způsob, jak poznat jiné kultury a jiné zeměpisné oblasti. Pokud máte tuto možnost, využijte ji. I když je možné cestovat do země, jejímž jazykem nemluvíte, pokud jej budete ovládat, bude se vám cestovat lépe. Budete se lépe seznamovat, dozvíte se více zajímavých informací.

Pokud cizími jazyky nevládnete, vždy jsme tu my, abyste se na nás mohli obrátit a my vám rádi podáme pomocnou ruku.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.