Proč jsou Američané tak posedlí skandinávskou kulturou?

Úvodní strana » Magazín » Proč jsou Američané tak posedlí skandinávskou kulturou?

Proč jsou Američané tak posedlí skandinávskou kulturou?

Americká posedlost skandinávskou kulturou zahrnuje spoustu věcí, ale styl „hygge“ je přeci jen dobrý začátek. Už jste o tomto slovíčku slyšeli? Toto dánské slovo nemá přesný překlad, ale obecně se chápe jako pocit útěchy, pohodlí, který dostanete, když sedíte u ohně, zachumlaní v teplých přikrývkách s nejbližšími přáteli a hrnkem svařeného vína.

Hygge nazývá mnoho věcí„, řekl Meik Wiking, autor knihy „The Little Book Of Hygge“.

„Je tak nazýváno uměním vytvářet příjemnou atmosféru, nazývá se tak snaha o každodenní štěstí, ale v podstatě jej tvoří prvky, které nám umožní vychutnat si jednoduchá potěšení každodenního života“.

„V podstatě je to budování prvků jednotnosti, vychutnání jednoduchých potěšení, uvolnění, pohodlí na každodenním základě.“ 

Novinářka Anna Altmanová napočítala v New Yorku nejméně šest knih o hygge, které byly publikovány ve Spojených státech v roce 2016. Hygge upřednostňuje především zdraví a kvalitu života. Zahrnuje především bezplatné studium, univerzální zdravotní péči, placenou rodinnou dovolenou, dostatečnou dovolenou a rovnost pohlaví.

Samozřejmě, že mnoho lidí rychle uvedlo, že věci nejsou tak slunečné, jak se mezi Fjordy zdá.

Skutečnost spočívá v tom, že v severských zemích existuje antiimigrantská nálada (navzdory, a možná i kvůli tomu, že Švédsko získalo tak vysoký podíl uprchlíků).

Hygge byl dokonce kooptován pravicovou, antiimigrantskou dánskou lidovou stranou jako symbol toho, co země ztratí tím, že dovolí, aby zahraniční vlivy koexistovaly v rámci svých hranic.

Britský autor Michael Booth poukazuje na zásadní rozdíl v tom, jak kultury pojímají „svobodu“. V Norsku existuje „svoboda být“. V Americe existuje „svoboda konat“.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.