Proč je maďarština tak obtížná na výuku a proč byste se ji měli naučit?

Úvodní strana » Magazín » Proč je maďarština tak obtížná na výuku a proč byste se ji měli naučit?

Proč je maďarština tak obtížná na výuku a proč byste se ji měli naučit?

Mluvili jsme s jedním z vlastníků jediného maďarského knihkupectví ve Spojených státech o složitosti a hodnotě tohoto izolovaného jazyka. Většina Američanů to pravděpodobně neví, ale maďarština je jedním z nejobtížnějších jazyků, které se může anglicky mluvící člověk naučit.

Maďarština je vzácný jazyk, s nímž se ve Spojených státech setkáte velice zřídka. V celé zemi existuje pouze jedno maďarské knihkupectví, je v New Yorku a jeho spoluvlastníkem je Timea Zsedelyová, která ho provozuje spolu se svým mužem Mikkym. Říká, že ačkoli je v Maďarsku 9 milionů maďarských mluvčích a dalších 7 milionů mimo hranice, v USA žije jen asi 1,5 milionu lidí, kteří se považují za Maďary, mnoho z nich jsou Američané první generace, kteří bojují s tímto jazykem.

Knihkupectví bylo založeno v roce 2008 a sídlí v newyorské čtvrti East Village. Hostí mnoho kulturních a jazykových programů. Samozřejmě poskytuje výuku v maďarštině, angličtině, španělštině a němčině. Také provozuje divadelní a filmovou skupinu, která hraje mnohojazyčná divadelní představení.

Jako profesionální jazykový instruktor, který vyučuje maďarský jazyk již 16 let, se Zsedely domnívá, že je to druhý nejtěžší jazyk, kterému se anglicky mluvící lidé učí, přičemž Mandarínština je první. Říká, že „Maďarština je nejvíce tvůrčí jazyk na světě“.

Zde je několik důvodů, proč maďarštinu zkusit:

  • Pořadí slov je často flexibilní a dokonce můžete vytvořit samostatné slovo pouze z předpony a přípony nebo ze dvou přípon.
  • Existuje mnoho dalších případů, kdy můžete používat gramatická pravidla jako kreativní hru.“
  • Musíte úplně pochopit maďarskou gramatiku, abyste přesně sdělili to, co chcete.

Pokud se chystáte na tuto výzvu, jistě můžete očekávat, že vás udělá zajímavějšími a dobře jazykově vybavenými.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.