Překvapivý původ některých slov

Úvodní strana » Magazín » Překvapivý původ některých slov

Překvapivý původ některých slov

Jazyk má způsob, jak se vyvíjet v průběhu času. Zde je několik slov, u nichž budete překvapeni autorem i původem.

Twitter

Není to jen populární aplikace. Vraťme se o dlouhý časový úsek zpět. Toto slovo použil Geoffrey Chaucer (14. století) pro popis švitoření ptáků ve svém díle „Canterburské povídky“. Jak by asi smýšlel dnes o lidech, kteří „tvítují“? S ohledem na nemorální povahu jeho některých povídek by byl asi „v pohodě“.

Meme

Meme jsou vtipné obrázky šířící se po internetu. Původně však slovo mělo mnohem vážnější význam. Richard Dawkins – evoluční biolog, tento termín použil v roce 1976 a definoval jej jako něco, co „představuje myšlenky, chování nebo styly, které se šíří z člověka na člověka“.

Gremlin

Zní to mytologicky, jako „chrlič“. Tento pojem vytvořil  The Royal Naval Air Service a používal jej pro pojmenování malých tvorů, které znázorňoval jako škodlivé a mechanicky orientované, s konkrétním zájmem o letadla.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.