Překlady knih do cizích jazyků

Úvodní strana » Magazín » Překlady knih do cizích jazyků

Překlady knih do cizích jazyků

Pokud jste autorem knihy a chcete, aby se vaše poselství dostalo do světa, existuje několik věcí, které je třeba zvážit. Za prvé je třeba vzít v úvahu, jaký druh publika vaši čtenáři představují. Za druhé je třeba zvážit, zda bude dávat obsah knihy smysl jen v rodném jazyce nebo jestli se hodí i pro zahraniční překlad.

Dále je třeba se rozmyslet, pro jaké trhy (mimo domácí) je efektivní nechat knihu přeložit. Zde se dá logicky vydedukovat, že čím menší trh, tím méně bude čtenářů. Pokud shledáte, že bude vaše kniha v cizím překladu životaschopná, najdeme pro vás podobně smýšlejícího překladatele, který je schopný přenést hlavní myšlenku knihy do jiného jazyka tak, aby zůstala nezměněná. Samozřejmostí našich překladatelů jsou letité zkušenosti s tímto druhem překladu, takže máte jistotu, že každá jazyková verze bude podle vašich představ.

 

Proč se pro překlad vůbec rozhodnout

Pokud jste zažili neuvěřitelný příběh, o který se chcete podělit s co nejvíce lidmi, neexistuje lepší způsob než ho nechat přeložit do více jazyků. Mnoho skvělých autorů přichází o slávu i o peníze pouze tím, že vydají své dílo jen pro tuzemský trh, který je malý. Jedná se o běžnou praxi mnoha autorů, kteří jsou považováni za spisovatelskou elitu a dostali na výslunní právě díky překladu pro zahraniční trhy.

 

Příležitost pro každého

Vy ovšem nemusíte být hned TOP autory, abyste si nechali knihu přeložit. Jediné, co je potřeba udělat, je kontaktovat nás a my přeložíme váš příběh do cílového jazyka a to za dodržení podtextu vaší knihy. Mnoho autorů je překvapeno, jaké zázraky dokáže náš překlad literárního díla udělat. Pokud jste se již zasloužili o sepsání knihy nebo zajímavých příběhů, překlad může znamenat velkou příležitost pro celou vaší kariéru. Zamyslete se nad tím, jestli opravdu chcete psát jen pro malý počet čtenářů nebo jestli je nejvyšší čas obrátit se na nás a poslat své umění do světa.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.