Překládání různorodých dokumentů

Úvodní strana » Magazín » Překládání různorodých dokumentů

Překládání různorodých dokumentů

Při naší profesi se setkáme s mnoha požadavky na překlad. Ne vždy se jedná o dodaný text ve Wordu, ale mnohdy jde o tabulky, staré knihy, software, videa nebo dokonce i potištěný textil. Různorodost dokumentů nám nevadí, důležitou roli zde hraje čitelnost, tedy abychom dokázali text správně přečíst.

Překlad zastaralých dokumentů

Velmi často pracujeme se starými texty, které převádíme do moderní elektronické podoby. Stejně tak jako nemodernější materiály disponují často novými frázemi a slangem, tak i zastaralé dokumenty mají mnohdy řadu specifických znaků. Zde nastává překladatelský oříšek v momentě, kdy se cizí slovo již nepoužívá a je třeba nahradit ho jiným. U velmi starých knih a dokumentů, které jsou velmi náchylné na poškození, je žádoucí provést oskenování a dodat materiály v elektronické podobě. Pokud se pracuje se starými odbornými publikacemi, dobře se rozmyslete nad obsaženými informacemi. Odborný žargon je u starých dokumentů často odlišný a informace nemusí být pro současného čtenáře aktuální. Je třeba myslet na to, že neustále dochází k novým poznatkům a pokud se bude stará publikace publikovat současným čtenářům, může být řada informací již nepravdivá. Týká se to technických informací, právních záležitostí a odborných i latinských výrazů.

 

Práce se specifickými dokumenty i softwarem

Chápeme, že ne každá firma disponuje týmem lidí, který je schopen zajistit různé administrativní činnosti, proto dokážeme text zapracovat i do požadovaných dokumentů nebo aplikací tak, abychom vám ušetřili práci. Pokud se pracuje s neobvyklými formáty, je potřeba zajistit potřebnou licenci na nástroje, které jsou pro práci s danými dokumenty určené. Pokud se jedná o práci se specifickým softwarem, je třeba ho zajistit, abychom s ním mohli pracovat. Typickým příkladem je překlad a vkládání titulků do videa, vkládání výrazů do databáze, překlad softwaru aj. Pokud máte na překlad individuální požadavky, jednoduše nás kontaktujte a my se s vámi dohodneme na možnostech i na individuální ceně.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.