Předvánoční tradice z celého světa

Úvodní strana » Magazín » Předvánoční tradice z celého světa

Předvánoční tradice z celého světa

Období před vánocemi přináší celou řadu tradic. Ve Spojených státech si váží tradice Santa Clause a jeho předvánoční trasy. Také dodržují některé modernější předvánoční zvyky, mezi něž patří Elf on the Shelf – všudypřítomná panenka, která je Santovou pomocnicí.

Pojďme se podívat na některé z celosvětových tradic a zvyků, které se v tomto období dodržují v různých koutech naší planety.

Krampus (Německo, Rakousko, Maďarsko)

Legenda říká, že zatímco Santa přináší hračky dětem hodným, úkolem Krampuse je potrestat děti zlobivé. Většinou je poleká svým děsivým vzhledem. Ale říká se, že ty obzvláště zlobivé hodí do pytle a odnese je do pekla.

Night Of The Radishes (Mexiko)

23. prosinec je známý jako  La Noche de Rabanos. V tento den obchodníci prodávají ředkvičky, které jsou vyřezávány do podoby betlémů a postaviček s nimi spojených.

Hide The Brooms (Norsko)

Někteří Norové věří, že se čarodějnice a zlí duchové potulují noční oblohou právě na Štědrý den. Jakým způsobem se pohybují? No přeci na košťatech. Proto v tento den Norové skrývají košťata, aby se k nim čarodějnice nemohly dostat. Někdy dokonce vystřelí varovný signál do vzduchu, aby je zahnali od svých domovů.

The Gift-Giving Witch (Itálie)

Když už mluvíme o čarodějnicích, italská verze Santa Clause je ve skutečnosti ošklivá (ale laskavá) stará čarodějnice La Befana. Stejně jako Santa Claus, i ona dětem naděluje. Za odměnu jí však nenechávají mléko a sušenky, ale talíř s klobásou a vínem.

Burning Of The Devil (Guatemala)

6. prosince si připomínají La Quema del Diablo (pálení ďábla). Rodiny zakládají ohně mimo domov, tím oslavují vítězství dobra nad zlem. Tato oslava je doprovázena pečením tradičních koblih a teplým ovocným punčem. Je to začátek vánočního období.

Beach Party (Austrálie)

Na jižní polokouli připadají vánoční svátky na léto, proto se přirozeně velká část obyvatel vydává na pláž, kde pořádají pikniky. Je známo několik pláží v Sydney, které jsou hotspotem pro zahraniční turisty.

Roller Skating To Mass (Venezuela)

Zatímco Australané surfují, Venezuelané bruslí. Je to dlouhotrvající tradice pro celé hlavní město Caracas.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.