Podivuhodné fóbie, o kterých jste možná neslyšeli

Úvodní strana » Magazín » Podivuhodné fóbie, o kterých jste možná neslyšeli

Podivuhodné fóbie, o kterých jste možná neslyšeli

Podivuhodné fóbie, o kterých jste možná neslyšeli

Všichni jsme zajisté slyšeli o arachnofobii (strach z pavouků) či klaustrofobii (strach z uzavřených prostor, ale co další, méně známé fóbie? Podívejte se, z čeho všeho mají lidé strach.

Chorophobia (strach z tance)

Tanec
 

 

 

 

 

Stejně jako u mnoha jiných fóbií, i toto slovo pochází z řečtiny – choro znamená tanec a fóbie je strach. Pro lidi s touto fóbií je to hrozná prognóza. Vyhýbají se veřejným prostranstvím, společenským akcím a někteří dokonce i internetu.

Xanthophobia (strach ze žluté barvy)

Žlutá

 

 

 

 

 

 

Lidé trpící tímto typem fóbie se vyhýbají smajlílům, žlutým taxíkům, citronům a někteří dokonce i slunci. Pro některé z nich je fóbie dokonce i samo slovo žlutá.

Metrophobia (strach z poezie)

Poezie

 

 

 

 

 

 

Na první pohled byste si možná mysleli, že metrophobia je strach z podzemní veřejné dopravy (což by mělo smysl, protože tam je spousta toho, čeho bychom se mohli obávat), ale není tomu tak. Tato fóbie souvisí se strachem z poezie. Pokud budete hledat o této fóbii informace, zjistíte, že se vyskytuje poměrně často.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.