Odkud pocházejí některé názvy ovoce

Úvodní strana » Magazín » Odkud pocházejí některé názvy ovoce

Odkud pocházejí některé názvy ovoce

Odkud pocházejí některé názvy ovoce

Ovoce je lahodný dezert, který nám poskytuje příroda. Ta nabízí celou řadu různých druhů. Celou řadu z nich si můžeme koupit bez ohledu na roční období a to proto, že pocházejí z různých světadílů. Podívejte se na historii některých názvů.

Banán

Banán patří mezi velmi oblíbený druh ovoce. Předpokládá se, že pochází z jihovýchodní Asie, ale název má domovinu v Africe. Je odvozen od bananu, což je arabské slovo pro prst. Banán má mnoho odrůd různých velikostí.

Broskev

Toto ovoce se do Evropy dostalo v období Římanů, kteří jeje nazývali persicum – perská jablka, neboť tyto chutné plody získávali od Peršanů.

Kiwi

Tento druh ovoce má silné vazby s Novým Zélandem, je to jméno jejich národního ptáka. Na Nový Zéland však ovoce přivezli misionáři, kteří jej nazývali čínský angrešt, protože jej přiváželi z Číny a mělo obdobnou chuť jako angrešt.

Citron a limetka

Oba druhy pocházejí z Asie a řadí se mezi citrusové plody. Základem je limun, což je perské slovo označující všechny citrusové plody. V angličtině se pojmy oddělily na citron a limetka, zatímco španělština nazývá citron limonkou.

Pomeranče

Dostaly své jméno díky oranžové barvě – orange. Slovo pochází pravděpodobně ze sansrktu – narangy.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.