Nová slovní zásoba související s internetem

Úvodní strana » Magazín » Nová slovní zásoba související s internetem

Nová slovní zásoba související s internetem

Vážený uživateli, pokud serfujete po internetu, trávíte velký čas online, ať už na sociálních sítích, zpravodajských webech či sledování videa, zajisté jste již narazili na některý z těchto výrazů:

Autotune

Autotune je zvukový procesor, který pomohl mnoha nerelevantním videům změnit se na něco známého nebo dokonce legendárního. Využívá se jej pro popis zvukové korekce. Používá jej i celá řada celebrit.

Bumerang

Ne, nehovoříme tady o „zakřiveném, plochém kusu dřeva vynalezeném v Austrálii, který se vrátí k vám, když ho hodíte,“ ale o aplikaci, která mění fotografie Instagramu do formátu GIF.

GIF

GIF znamená dynamický obraz ve smyčce.

Meme

Memy jsou pojmy, často humorné, vyskytují se na Internetu a jejich jediným cílem je cirkulovat a být replikován prostřednictvím sociálních médií. Jméno pochází z řeckého slova mimema, což znamená něco napodobeného.

Nomophobia

Fobie pochází z starověkého Řecka a znamená to „paniku“ nebo „strach“. Nomo je zkratka pro „žádný mobilní telefon“, takže můžete dát kousky dohromady … ti, kteří trpí „Nomophobia“mají strach být bez svého telefonu

Troll

Ne, já nebudu vám přednášet o Skandinávském folklóru a mytologii.

Trollové, o kterých tu diskutujeme, jsou úplně jiný druh stvoření. „Internetový troll“ je člověk, který ponechává provokativní komentáře v on-line fórech, které vyvolávají spor a vytrvalé argumenty.

Wexting

Boom – chůze + textové zprávy. Znáte lidi, kteří chodí pomalu, s hlavou dolů, místo aby se dívali, kam jdou?

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.