Netradiční místa Paříže

Úvodní strana » Magazín » Netradiční místa Paříže

Netradiční místa Paříže

Objevte místa, která v Paříži navštívit, abyste se ponořili do autentické atmosféry a nasákli historii města.

Když uvažujete o Paříži, najdete několik ikonických míst, která vám nepochybně vytanou na mysli: Eiffelova věž, Arc de Triomphe a Champs-Élysées. Chcete-li objevit město světel z jiného pohledu, nenechte si ujít tato místa.

Kryté pasáže Paříže

Během první poloviny 19. století, několik desetiletí před zlatým věkem obchodních domů, se v Paříži začaly objevovat kryté průchody – převážně na pravém břehu Seiny, kde je většina bohatých čtvrtí. Přestože většina z těchto pasáží je již opuštěná. Některými z nich můžete procházet a pozorovat skleněné stropy, ozdobné podlahy a pozlacené stěny stárnoucích vitrín.

Panoramatický výhled na Paříž z terasy Arabského světového institutu

Střešní zahrady v Paříži se pyšní jistým kouzlem a jsou bezpochyby jednou z nejkrásnějších věcí, která je ve městě k vidění. Mnoho návštěvníků vám potvrdí, že nejkrásnější a ohromující jsou  panoramatické pohledy mezi Belleville a Montmartre.

Panoramatická terasa Arabského institutu je o něco méně proslulá. Nachází se přímo naproti katedrále Notre-Dame, takže můžete, z ptačí perspektivy, obdivovat pohled na tento oslnivý orientační bod. Za zmínku stojí také to, že ústav, který navrhl architekt Jean Nouvel, je architektonickým klenotem sám o sobě.

Pekárny

Pekárny jsou v Paříži vnitrostátními institucemi, takže návštěva některé z nich je nutností. Přísně regulované francouzským právem jsou tituly „boulangerie“ (pekařství), „boulanger“ (pekař).

Tradice zajišťují, že zavedené, staleté know-how je předáno budoucím generacím. Měli byste vyzkoušet nejlepší bagetu ve městě.

Okres Butte aux Cailles

Těsně mimo centrum Paříže je Butte aux Cailles – jako vesnice uvnitř města. Obývaná znalci z nejrůznějších prostředí, tato dlážděná ulice, se může pochlubit bohémskou a podivuhodnou atmosférou, která ze zbytku Paříže z velké části zmizela.

Od pouličního umění po moderní kavárny a jednotlivé butiky – tato jedinečná čtvrť sálá klidnou atmosférou a je dokonalým místem, jak se dostat pryč, od všeho toho pařížského shonu.

Okres Abbesses

Pokud navštívíte Montmartre, proč neprodloužíte svůj výlet o něco dále směrem k okresu Abbesses? Studio 28, které se zde nachází, bylo navrženo spisovatelem a filmařem Jeanem Cocteauem na konci dvacátých let minulého století. Kino a budova jsou částečně zrekonstruovány, ale dekorace je stále originální – zajišťuje, že místo konání si zachová svou autentičnost. K dispozici je také zimní zahrada, kde si můžete vychutnat skleničku vína. Je to útočiště klidu v srdci této živé části města.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.