Němčina ve světě

Úvodní strana » Magazín » Němčina ve světě

Němčina ve světě

Němčina je jedním z nejpopulárnějších jazyků na světě. Je to jediný úřední jazyk v Německu a Rakousku a jeden z oficiálních jazyků ve Švýcarsku, ještě společně s francouzštinou a italštinou. Uslyšíte jej však i v Argentině, Austrálii, Belgii, Brazílii, Kanadě, Chile, České republice, Dánsku, Ekvádoru, Řecku, Maďarsku, Itálii, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Lichtenštejnsku, Lucembursku, Namibii, Paraguay, Polsku nebo v Rumunsku. S řadou německy mluvících obyvatel se setkáte také v Rusku, Spojených státech amerických, Uruguay, na Slovensku či Ukrajině.

Kolik lidí na světě mluví německy?
Na základě údajů ze sčítání lidu z roku 2010 je němčina jedenáctým nejčastějším jazykem na světě s více než 132 miliony mluvících. Z tohoto počtu žije přibližně 79 milionů řečníků v Německu. Přibližně 76 milionů lidí na světě hovoří němčinou jako prvním jazykem a přibližně pro 56 milionů je to druhý, třetí nebo čtvrtý jazyk.
Evropa
Kromě Německa hovoří němčinou celá rakouská populace a velká část obyvatel Švýcarska.
Severní Amerika
Po celé Severní Americe je asi 1,4 milionu německých obyvatel. Skupiny německých osadníků se objevovaly po celých Spojených státech a Kanadě a německá kultura je stále patrná v oblastech jako je Pensylvánie nebo Texas.
Jižní Amerika
Zatímco v Severní Americe existuje mnoho německých řečníků, v Jižní Americe je jich ještě více, v celkovým počtem 2,2 milionu. Je to především díky německým komunitám, které se v 19. století dostaly do Ameriky. Většina zemí má několik tisíc mluvčích - Uruguay má 27 000, Paraguay 58 000, Ekvádor 112 000 a Chile 20 000. Brazílie a Argentina jsou domovem mnohem větší německy mluvící populace. Argentina má asi 400 000 německých mluvčích a Brazílie má 1,5 milionu.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.