Některá pravidla pro pobyt v New Yorku

Úvodní strana » Magazín » Některá pravidla pro pobyt v New Yorku

Některá pravidla pro pobyt v New Yorku

Obyvatelé tohoto města si stěžují na chování návštěvníků. Brzy pochopíte, že existují některá nepsaná pravidla, jimiž se místní obyvatelé řídí. Pokud plánujete cestu do New Yorku, zkuste se s nimi seznámit.

Nepleťte se do cesty

Newyorčané jsou stále ve spěchu a nejvíce protivné jsou pro ně překážky, které jim stojí v cestě a zpomalují je ať už na cestě do práce, na dopravu či schůzku. Pokud si nepřejete místní obyvatele dráždit, zůstávejte stále ve střehu. Newyorčané jsou také frustrováni z pomalých chodců, či skupinek turistů postávajících na chodnících s mapami, fotoaparáty a kamerami.

Dodržujte etiketu metra

Pro celou řadu newyorčanů je metro nevyhnutelný dopravní prostředek a někdy i dlouhá součást jejich dne. To znamená, že chtějí, abych jejich cesta probíhala hladce. Existuje několik nepsaných pravidel:

  • neplést se do cesty
  • stát stranou dveří, pokud nevystupujete či nenastupujete
  • při sezení akceptovat osobní prostor

Tipy na spropitné

V restauraci se obvykle dává 15 – 20 % z ceny. Neplatí to u přepážky fast foodu nebo, pokud jste nebyli s obsluhou spokojeni.

Při nákupu nápojů v baru se barmanovi nechává jeden dolar.

Jízda v taxi – tady se nechává stejné spropitné, jako v restauraci, v závislosti na provozu. Pokud se domníváte, že řidič volil zbytečně dlouhou cestu nebo jel bezohledně, můžete dát spropitné nižší.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.