Nejzábavnější místa v Británii a příběhy spojené s nimi

Úvodní strana » Magazín » Nejzábavnější místa v Británii a příběhy spojené s nimi

Nejzábavnější místa v Británii a příběhy spojené s nimi

Britové jsou známí po celém světě kvůli špatnému smyslu pro humor. Nikde to není zřejmé tak, jako u jmen, která dali svým městům a vesnicím.

Rest and Be Thankful, Argyll and Bute – Odpočiňte a buďte vděční

Jaké místo byste čekali, kdyby se takový název objevil? Nedaleko od Loch Lomond se nachází velice malebná, 160 km dlouhá, cesta, která vás vede přes některé z nejkrásnějších venkovských oblastí Skotska. Původní silnice postavili vojáci v padesátých letech minulého století. Nejvyšším bodem (246 m) je místo, které otevírá pohled na nádhernou přírodní scenérii.

Pity Me, Durham – Škoda mě, Durham

Jedno z další z těch jmen, jehož počátky jsou ztraceny v mlze času. Podle Oxfordského slovníku britských názvů však bylo Pity Me považováno za „pusté, exponované nebo obtížně kultivované“ místo v 19. století. Jiní věří, že jméno pochází z Normanského Petite Mer (malé moře), ale místní obyvatelé dávají přednost barvitější verzi příběhu, podle níž sv. Cuthbert volal „Pity mě“, když mnichům náhodou spadla rakev na cestě do Durhamu.

Indian Queens, Cornwall – Indické královny, Cornwall

Přesně to, kdo by měla být indická královna, není známo, ale nápis na místním hostinci, který byl zdemolován v šedesátých letech, mohl dát odpověď. Podle nápisu tu v 18. století portugalská princezna strávila noc v hostinci na cestě do Londýna a je pravděpodobné, že její tmavá pleť mohla vést místní obyvatele k domněnce, že jeto královna indická. Na konci 18. století se objevila také vývěska, která na jedné straně zobrazovala amerického indiána a královnu Viktorii na straně druhé. Zjevně bylo město pojmenováno na počest Pocahontas, která navštívila vesnici v 17. století.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.