Nejvíc sexy přízvuky

Úvodní strana » Magazín » Nejvíc sexy přízvuky

Nejvíc sexy přízvuky

Každá řeč má nějaký přízvuk. Jaké jsou ty nejvíce sexy přízvuky? Každá země má jiný vkus. Průzkum, který byl prováděn na více než 15 000 osobách, ukazuje, že jedním z nejvíce atraktivních přízvuků je francouzský. Jediní dotazovaní, kteří nesouhlasili, byli Španělé, kteří se domnívají, že je to italština.

Které přízvuky se tedy umístily? Na prvním místě je to francouzština a následuje italština, španělština, angličtina, němčina a portugalština.

Zvláštní zvuk

Někteří akademici věří, že to má co do činění se zvukovou kvalitou různých jazyků. Lingvistka Patti Adanková říká: „Anglické mluvčí přitahuje melodii jazyka, jako je francouzština nebo italština. Pro srovnání – jazyky, jako je thajština nebo mandarínština, mohou znít tvrdě, protože používají tónové rozdíly. Zní tak velmi nepřirozeně „.

 

A proč Španělé zvolili italštinu? Je jim bližší, než francouzština.

Sociální hodnocení

Existuje i další možný důvod, který se zdá být pravděpodobnější, ale je  méně vhodný. Lingvistka Vineeta Chandová z Essexské univerzity říká, že je to hodnocení řečníka, ne řeči.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.