Nejtěžší jazyky pro Angličany

Úvodní strana » Magazín » Nejtěžší jazyky pro Angličany

Nejtěžší jazyky pro Angličany

Anglicky mluvící lidé mají často problém s učením exotických jazyků a neplatí to pouze pro ně. I Čech může být překvapen složitostí a rozdílností jazyků, které se v různých zemích používají. Které jazyky jsou však pro anglicky mluvící lidi nejtěžší? To si povíme níže.

Mandarínská čínština

Tento jazyk se učit je výzvou a to hned z několika důvodů. Systém písma je velice složitý pro ty, kdo jsou zvyklí na latinku. Studenti se nejprve musí naučit více než 1000 znaků. Ale psaní je jen jedna část výuky. Další složitostí je tónová povaha jazyka, existují čtyři tóny, takže jedno slovo může být vyslovováno čtyřmi různými způsoby a každý druh výslovnosti má jiný význam.

Arabština

Pro začátek je to celá řada druhů arabského jazyka – v závislosti na oblasti nebo země, v níž hovoříme. Arabština taktéž nepoužívá latinku, obsahuje 28 skriptů písmen. Ale stále je potřeba se seznámit s novým druhem písma. Při psaní se postupuje opačným směrem, než latinkou.

Ruština

Používá sice azbuku, ale některá písmena jsou podobná, ovšem mají jiný význam, než v latince. Také gramatika je složitá.

Turečtina

Turečtina je aglutinační jazyk – předpony, vpony a přípony jsou připojovány ke slovům, což vytváří dlouhá slova. K obtížím výuky přispívá i velké množství neznámých výrazů arabského původu. Dobrá zpráva je, že se zde vyskytuje jen minimum gramatických výjimek, oproti jiným jazykům.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.