Nejlepší metody pro zlepšení mozkových funkcí

Úvodní strana » Magazín » Nejlepší metody pro zlepšení mozkových funkcí

Nejlepší metody pro zlepšení mozkových funkcí

Chcete udržet svůj mozek zdravý a aktivní po dlouhou dobu? Zde jsou naše nejlepší tipy pro cvičení vašeho mozku.

Náš mozek sice není sval, ale přesto ho lze skvěle trénovat. Léta nám neurologové říkají, že neustálé cvičení naší „šedé hmoty“ je důležité proto, aby náš mozek správně fungoval. Mozek je tvárný a schopný se přizpůsobit novým situacím a novým způsobům myšlení, vytváření nových spojení mezi synapsemi a nervovými buňkami. Jak tedy podpoříme jeho činnost? Tím, že mu nabídneme nové podněty.

A zde je několik tipů:

Volte jinou cestu

Ať už jde o práci nebo chůzi do supermarketu, obvykle vybíráme tytéž trasy, které nás dovedou z bodu A do bodu B. Po nějaké době váš mozek po této trase funguje jako autopilot. Přestanete věnovat pozornost okolí. Takže proč si nezměnit trasu, zkusit nové cesty a podívat se kolem? Nakonec to nevyžaduje velké úsilí a nebude to jen výzva pro váš mozek – objevíte také nové věci (obchody, kavárny, restaurace), kterých byste si nikdy nevšimli, kdybyste sklouzli do starých kolejí.

Naučte se číst, psát, přemýšlet, vytvářet

Ano víme, že umíte číst a psát. Ale kdy jste naposledy napsali dopis ručně? A jaký je název poslední knihy, kterou jste četli? Navštívili jste někdy tu muzejní výstavu, kterou jste chtěli vidět?

A pokud již připravujete omluvu „Jsem příliš zaneprázdněn„, zvažte tohle: zdravý mozek je prioritou.

Paříži, je t’aime

Pokud opravdu chcete trénovat svůj mozek něčím novým a zajímavým, pak se učte cizí jazyk. Vaše šedá hmota mozková bude „bombardována“ množstvím nových informací a začne vytvářet nové neurální cesty, které ji spojují s tím, co už víte.  Se zesílením důvěry, které nový jazyk přinese, se objeví i chuť cestovat a získáte přátele v nových zemích.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.