Nejlepší filmy pro výuku švédštiny

Úvodní strana » Magazín » Nejlepší filmy pro výuku švédštiny

Nejlepší filmy pro výuku švédštiny

Vybrat si můžete nejen filmy dětské, ale také černé komedie, dobová dramata i filmy s kriminální tematikou.

Astrid Lindgren Movies

Tato švédská spisovatelka je velmi známá. Napsala několik nadčasových knih. Většina z nás ji zná díky pohádkové postavě Pipi, kterou na jejích cestách a při jejích dobrodružstvích doprovázejí kůň a opice. Přestože tato autorka píše především pro děti, její knížky jsou vhodné pro ty, kdo se švédštinou teprve začínají.

Fanny och Alexander

Fanny a Alexander je historické drama v režii Ingmara Bergmana, jehož scénář je semi-autobiografický. Je to příběh dvou sourozenců, kterým umírá otec a matka se znovu provdá. Její nový manžel ovládá životy obou sourozenců.

Fucking Åmål

Je to příběh dvou dospívajících dívek. Přináší obraz teenagerů 90. let a dílo bylo oceněno především za realismus a přesné zobrazení života dospívající mládeže. Dílo je vhodné pro středně pokročilé studenty.

Millenium Trilogy

Tento nejprodávanější švédský román autora Stiega Larssona s sebou přináší skvělý mix všedního jazyka a vzrušení. Spojuje investigativního novináře a počítačového hackera s fotografickou pamětí, kteří spolu řeší zločiny.

Bron

Tento televizní seriál je směsice švédštiny a dánštiny. Příběh se točí kolem mostu, který spojuje  Malmö a Kodaň.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.