Nejkrásnější světové stanice metra

Úvodní strana » Magazín » Nejkrásnější světové stanice metra

Nejkrásnější světové stanice metra

Stanice metra jsou samy o sobě pozoruhodným cílem. Je to skvělá ukázka designu a inženýrství. Přinášíme některé tipy na nejzajímavější stanice metra ve světě.

Umění a řemesla – Paříž, Francie

Tuto stanici navrhl v roce 1994 belgický umělec Francois Schuiten na počest spisovatele Julese Verna. Je navržena tak, aby připomínala jeho ponorku Nautilus z románu Dvacet tisíc mil pod mořem. Vše je navrženo tak, aby bylo estetickým doplňkem. Průzory lemující platformu zobrazují drobné miniatury stroje, který můžete vidět v muzeu.

Times Square-42nd Street, New York, New York

Metro New York City má méně, než pikantní pověst, stále však je to nejrychlejší způsob dopravy po městě a není bez kouzla a to včetně ikonické obkladačské práce, která vytváří názvy stanic. Times Square-42nd Street je poslední veřejná práce umělce Roye Lichtensteina, která zde byla instalována posmrtně v roce 2002. Umělec se proslavil svými komiksy, které se staly typickým pro pop art.

Metro Moskva

Metro v Moskvě je cílem milovníků architektury a historie. Bylo postaveno tak, aby sloužilo jako „Palác lidu“vyzdobeno ozdobnými prvky, lustry, bronzovými sloupy a složitými sádrovými reliéfy. Vysoké stropy a mramorové stěny mají odrážet světlo, aby stanice hlásaly „zářivou budoucnost“.

Přestože je moskevské metro považováno za architektonické muzeum ruské historie, je to pátý největší podzemní světový systém, který v současné době přepraví zhruba devět miliónů lidí denně.

Stockholm Subway

Pokud by některý návštěvník Stockholmu strávil celou dobu v podzemí metra, nebyl by zklamán. Přes 150 umělců přispělo k jeho výzdobě. Ta zahrnuje sochy, malby, mozaiky, rytiny a reliéfy ve velkém měřítku. Mezi nejvýraznější stanice patří Solna Centrum s červenými jeskynními stropy a stanice Stadion s duhovým obloukem.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.