Nejčastěji překládané knihy

Úvodní strana » Magazín » Nejčastěji překládané knihy

Nejčastěji překládané knihy

Asi nejčastěji překládanou knihou je Bible a celá řada náboženských textů. Kromě náboženských knih a textů jsou nejvíce překládány tyto knihy.

Le Petit Prince - Antoine de Saint Exupéry
Originální jazyk: francouzština
Odhadovaný počet jazyků: 300
Malý princ je nejoblíbenější kniha čtenářů široké věkové skupiny. Tento příběh uchvátil jednoduchým uměleckým stylem a fantastickými příběhy.

Le Avventure di Pinocchio - Carlo Collodi
Originální jazyk: italština
Odhadovaný počet jazyků: přes 260
Více lidí pravděpodobně vidělo filmovou verzi. Kniha byla vydána v roce 1883 a příběh loutky, která se promění v chlapce, inspiroval celou řadu režisérů k vytvoření celé řady filmových adaptací.

Alice’s Adventures in Wonderland - Lewis Carroll
Originální jazyk: angličtina
Odhadovaný počet jazyků: 174
Alenka v Říši divů je příběh, který zaujal jak malé, tak i velké čtenáře. Kniha vyšla v roce 1865 a od té doby zná příběh malé dívky, která se ztratí a dostane se do kouzelného světa, celý svět. Kniha nabízí nejen poutavé vyprávění, ale také celou řadu problémů a slovních her, které zaujmou každého.

Andersen’s Fairy Tales - Hans Christian Andersen
Originální jazyk: dánština
Odhadovaný počet jazyků: přes 160
Pohádkové příběhy Hanse Christiana Andersena jsou všudypřítomné a staly se symbolem morálky. Kdo by neznal "Císařovy nové šaty", "Ošklivé káčátko" nebo "Princeznu na hrášku".

El Ingenioso Hidalgo Don Quijote de la Mancha - Miguel Cervantes
Originální jazyk: španělština
Odhadovaný počet jazyků: přes 145
Všichni určitě znají Dona Quijota a jeho boj s větrnými mlýny. První část romány byla vydána v roce 1605 a druhá roku 1615. První anglický překlad byl vydán roku 1612, ještě před dokončením druhé části románu.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.