Návyky úspěšného studenta jazyků (inspirace od kreativních géniů)

Úvodní strana » Magazín » Návyky úspěšného studenta jazyků (inspirace od kreativních géniů)

Návyky úspěšného studenta jazyků (inspirace od kreativních géniů)

Pro výuku cizího jazyka je potřeba pěstovat některé návyky. Analyzovali jsme návyky některých umělců a vizionářů a zkusili je aplikovat na oblast jazykového vzdělávání. Nyní vám je nabízíme k zamyšlení.

Agatha Christie –  přizpůsobivost

Věděli jste, že tato úspěšná spisovatelka nepotřebovala pro psaní svých knih stůl? Psala právě tam, kde byla – v hotelovém pokoji, ve vlaku, v baru. Ani nepostupovala chronologicky, psala od konce – rebelka.

Zkuste nad sebou zapřemýšlet – každý z nás je jiný, někdo je aktivní v dopoledních hodinách, jiný v noci. Někdo se soustředí po dlouhou dobu, někdo pouze krátce. Někdo se učí pomocí snímků s textem, jiný zase potřebuje poslech. Někdo potřebuje studovat u uklizeného stolu, dalšímu zase vyhovuje postel a někdo může klidně studovat třeba v metru, cestou do školy či zaměstnání.

Získejte inspiraci od Aghaty Christie – poznejte sami sebe, poslouchejte svoji mysl i tělo a zeptejte se jich, jaký typ studenta jste. Vyberte si nejvhodnější dobu i místo.

Steve Jobs –  zvědavost

Vzpomínáte si na slavný projev Steva Jobse pro studenty Standfordské univerzity, ve kterém zaznělo – „Zachovej si dychtivost, zachovej si pošetilost„. Jděte sami vpřed. Není zvědavost hnací motor pro to jít dál a zlepšovat se? Vždyť je to úžasné, že díky studiu cizího jazyka budete mít možnost mluvit s lidmi cizích zemí, cestou se dorozumět, ponořit se do jejich kultury a způsobu života.

William Faulkner – vytrvalost

Už víte, že zvědavost je vaše hnací síla. Při výuce cizího jazyka je potřeba malá oběť. Nebojte se, nebudete se muset zříkat svého dosavadního způsobu života. Postačí vytrvalost 10 – 15 minut denně, ale pravidelně.

William Faulkner si na studium vydělával jako noční uklízeč uhlí a během přestávek psal na kolečku od uhlí.

Marina Abramović – disciplína

Tento návyk souvisí s vytrvalostí. Je důležité udržet si motivaci a zvědavost.

Marina Abramović říká, že každému výkonu předchází pečlivá a přísná příprava, vše je pečlivě plánováno, je to každodenní rutina. Stejně tomu bude i u vás.

Ernest Hemingway – statečnost

Nedávejte si příliš vysoké cíle, buďte však odvážní a mluvte s druhými, jen tak se budete dobře učit. Díky tomu získáte větší sebevědomí a to především v okamžiku, kdy vám ostatní porozumí a budou  vám odpovídat. To je pro vás ta největší motivace.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.