+420 720 221 398 / +420 242 441 830 Po-Ne 07:00 - 22:00

Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

Ať už se vydáte na cestu po Evropě na 14 dní nebo na celý rok, na tyto věci rozhodně nesmíte zapomenout.

Včasná rezervace ubytování

Pro někoho je to lákavá představa vydat se na výlet bez předchozí rezervace ubytování. Není však nic horšího, než pozdě v noci hledat místo, kde můžete přespat. Pokud se však nechcete vázat, rezervujte si ubytování, alespoň na několik prvních nocí. Další místo pro přespání můžete hledat během cesty.

Myslete na pojištění

Během cesty po zahraničí se vám mohou ztratit zavazadla a vy se ocitnete bez cestovních dokladů. Také se mohou vyskytnout nějaké zdravotní obtíže, nebo můžete komukoli, ač nechtěně, způsobit škody. To vše vám může pomoci pokrýt vhodně zvolené a sjednané pojištění na cesty.

Zjistěte si, kde a jak vám vaše vláda může být v zahraničí nápomocná

Existuje celá řada věcí, se kterými vám může ministerstvo zahraničí a obchodu, v případě potřeby, pomoci, pokud se dostanete do potíží. Zjistěte si tedy, v jakých případech se na něj můžete obrátit.

Naučte se alespoň základní fráze v místních jazycích

Možná si myslíte, že se všude domluvíte anglicky, ale ne vždy to musí být pravda. Kromě toho není angličtina v Evropě nejčastěji používaným jazykem. V některých místech Evropy je její znalost velmi omezená.

Zkontrolujte si očkování

Dříve, než vyrazíte na cesty, navštivte svého praktického lékaře a zjistěte si stav vašeho očkování. V případě nutnosti se nechejte přeočkovat, především na tetanus.

Vyměňte si alespoň nějaký menší finanční obnos

Ideální jsou dolary či eura. Pokud jedete do konkrétní země, zjistěte si, jakou měnu používá a mějte po ruce i tuto finanční hotovost. Kreditní karta je sice dobrá věc, ale ne všude se s ní dá platit. Je tedy dobré mít po ruce vždy nějakou hotovost.

Zjistěte možnosti svého telefonu pro volání ze zahraničí

Pokud plánujete v zahraničí delší pobyt, zjistěte si, zda je pro vás výhodnější pořídit si zahraniční SIM kartu nebo aktivovat mezinárodní balíček od svého operátora. Ne vždy budete mít možnost využívat WiFi připojení.

Zjistěte si ceny jízdného

Pokud pro cestování po Evropě nebudete používat svůj vlastní dopravní prostředek, zjistěte si cenu celoevropské vlakové jízdenky, mezi níž patří Euro Pass. Díky ní můžete procestovat celou řadu zajímavých míst.

Kontaktujte nás kdykoliv přes formulář nebo na telefonním čísle
+420 720 221 398

Nezávazná poptávka překladu

Do 15 minut vám zašleme nezávaznou cenovou kalkulacii

Kontaktujte nás

+420 720 221 398

+420 242 441 830

info@profiprekladatel.cz
Badge

Reference

Náš blog

  • Zdravá strava inspirovaná jinými kulturami

    Z různých kultur se můžeme naučit celou řadu zajímavých věcí. Zkušení nových a tradičních receptů jednotlivých zemí či kultur patří mezi velmi zajímavé oblasti. Mnoho zemí či regionů přišlo na svůj způsob, jak se stravovat zdravě a některá pravidla se rozšířila do celého světa. Středomořská strava Země lemující Středozemní moře jsou sice odlišné a to jak lingvisticky, tak i kulturně či etnicky. Existují však některá témata, která mají společná. Jedním z nich je strava. Její základ tvoří velké množství mořských plodů. Zásady středomořské stravy: Zaměřte se na rostlinné potraviny jako jsou ovoce, zelenina, celá zrna, ořechy a luštěniny. Místo másla použijte olivový olej. Dochucujte spíše bylinkami a kořením než solí. Červené maso používejte jen příležitostně - místo toho konzumujte ryby a drůbež. Výzkumy ukázaly pozitivní souvislosti mezi konzumací tohoto druhy stravy a snížením výskytu srdečních chorob, hladiny cholesterolu a dokonce i nižší riziko výskytu rakoviny. Severská strava Tato

  • Proč některé kultury milují kořeněná jídla a jiné ne?

    Každý kontinent, a někdy i stát, je typický svojí kuchyní a můžete ochutnat tradiční pokrmy, které se oblast od oblasti liší a díky za to, neboť svět je plný kulinářských zážitků. Některé jsou sladké, další zase pikantní. Některé pokrmy jsou jednoduché, další zase složitější. Každá země má k dispozici své vlastní suroviny, některé jsou dokonce typické pro jednotlivé kuchyně. Některé kuchyně dávají přednost kořeněným pokrmům. Mezi země, které používají celou řadu koření, patří především Mexiko a Indie. Něco málo z historie koření Pokud jídlo není dobře ochucené, tak nechutná. Někdy koření může prodloužit trvanlivost pokrmu. Jedna studie, jež se zabývala zkoumáním kuchařských knih napříč kulturami zjistila, že místa s vyšší roční teplotou a tedy i vyšší pravděpodobností kazení potravin, mají tendenci používat více koření. Některé druhy totiž mají silné antimikrobiální vlastnosti. Chutnost pokrmů a zdravotní přínosy jsou však propojeny. Chuť na kořeněná jídla se pravděpodobně vyvinula v p