Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

Úvodní strana » Magazín » Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

Na co nesmíte zapomenout při cestování po Evropě

Ať už se vydáte na cestu po Evropě na 14 dní nebo na celý rok, na tyto věci rozhodně nesmíte zapomenout.

Včasná rezervace ubytování

Pro někoho je to lákavá představa vydat se na výlet bez předchozí rezervace ubytování. Není však nic horšího, než pozdě v noci hledat místo, kde můžete přespat. Pokud se však nechcete vázat, rezervujte si ubytování, alespoň na několik prvních nocí. Další místo pro přespání můžete hledat během cesty.

Myslete na pojištění

Během cesty po zahraničí se vám mohou ztratit zavazadla a vy se ocitnete bez cestovních dokladů. Také se mohou vyskytnout nějaké zdravotní obtíže, nebo můžete komukoli, ač nechtěně, způsobit škody. To vše vám může pomoci pokrýt vhodně zvolené a sjednané pojištění na cesty.

Zjistěte si, kde a jak vám vaše vláda může být v zahraničí nápomocná

Existuje celá řada věcí, se kterými vám může ministerstvo zahraničí a obchodu, v případě potřeby, pomoci, pokud se dostanete do potíží. Zjistěte si tedy, v jakých případech se na něj můžete obrátit.

Naučte se alespoň základní fráze v místních jazycích

Možná si myslíte, že se všude domluvíte anglicky, ale ne vždy to musí být pravda. Kromě toho není angličtina v Evropě nejčastěji používaným jazykem. V některých místech Evropy je její znalost velmi omezená.

Zkontrolujte si očkování

Dříve, než vyrazíte na cesty, navštivte svého praktického lékaře a zjistěte si stav vašeho očkování. V případě nutnosti se nechejte přeočkovat, především na tetanus.

Vyměňte si alespoň nějaký menší finanční obnos

Ideální jsou dolary či eura. Pokud jedete do konkrétní země, zjistěte si, jakou měnu používá a mějte po ruce i tuto finanční hotovost. Kreditní karta je sice dobrá věc, ale ne všude se s ní dá platit. Je tedy dobré mít po ruce vždy nějakou hotovost.

Zjistěte možnosti svého telefonu pro volání ze zahraničí

Pokud plánujete v zahraničí delší pobyt, zjistěte si, zda je pro vás výhodnější pořídit si zahraniční SIM kartu nebo aktivovat mezinárodní balíček od svého operátora. Ne vždy budete mít možnost využívat WiFi připojení.

Zjistěte si ceny jízdného

Pokud pro cestování po Evropě nebudete používat svůj vlastní dopravní prostředek, zjistěte si cenu celoevropské vlakové jízdenky, mezi níž patří Euro Pass. Díky ní můžete procestovat celou řadu zajímavých míst.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.