Moderní výrazy, které se datují do starých dějin

Úvodní strana » Magazín » Moderní výrazy, které se datují do starých dějin

Moderní výrazy, které se datují do starých dějin

Tato slova či fráze se mohou zdát obyčejné, ale bližší pohled odhalí jejich starodávný, a někdy i bizarní, původ. Je zajímavé, že řada slangových slov či frází má kořeny, které lze vysledovat do starověku a vzdálených zemí. Přinášíme některé z nich.

Decked Out

Tato běžně používaná fráze pochází ze středního Holandska – formy holandského jazyka používaného přibližně od 12. do 15. století. Slovo dekken bychom přeložili jako „pokrýt“, což dává smysl, protože pokud někoho „vyzdobíte“, je zahrnut přepychovými šperky a oblečením. Stejně tak tento výraz může popisovat objekty či domy, které by mohly být decked blikajícími vánočními světýlky.

Idiot

Nebojte se nemluvíme o vás. Za toto slovo můžeme poděkovat Řekům. Staré Řecko podporovalo demokracii, takže lidé, kteří se nepodíleli na politickém dění, byli viděni v negativním světle. Řecké slovo idiotes popisovalo ty, kteří byli považováni za ignoranty a byli příliš zaujati sami sebou.

Moron

Opět jsme ve starém Řecku. Tato urážka pochází z řeckého výrazu móros, což znamená hloupé.

To Butter Someone Up

Jedná se o jeden z výrazů, který použijeme bez rozmyslu a pak si říkáme, co jsem to řekl? Říká se, že tato fráze pochází z dávné indické náboženské tradice. Lidé prý házeli kuličky másla na sochy bohů, když hledali jejich laskavost. Vy to však na svého šéfa nezkoušejte.

Goth

Pamatujete si ze střední školy mládež, která chodila celá v černém a poslouchala punk rock. Možná jste si mysleli, že termín goth je zkratka pro gotiku – středověký styl architektury a literatury. Možná jste ani netušili, že slovo gotika odkazuje na staré dějiny. Gothové byli germánský kmen, který napadl Řím ve třetím století a údajně hrál roli při pádu Římské říše. Římané považovali gotiky za necivilizované barbary.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.