Mezinárodní domácí léčivé prostředky

Úvodní strana » Magazín » Mezinárodní domácí léčivé prostředky

Mezinárodní domácí léčivé prostředky

Nikdo nemá rád nemoci. Pokud sami na sobě cítíte, že se na vás nějaká chystá a osvědčené způsoby – kuřecí nudlová polévka nebo horký čaj s medem, nepomáhají, je na čase vyzkoušet některé z těch světových.

Česnekový čaj (Mexiko, Španělsko)

Pokud vás bolí v krku, jistě si vaříte hodně teplého čaje s citronem a medem. Ve Španělsku a Mexiku do něj ještě přidávají česnek. Možná váš dech nebude úplně vonět, ale česnek pomáhá snižovat kašel a působí pozitivně díky svým antibakteriálním vlastnostem.

Gogol-Mogol (Rusko, Ukrajina)

Na výrobu tohoto nápoje se používají šlehané žloutky, teplé mléko, vanilka, muškátový oříšek, med a někdy i máslo. Pomáhá uklidnit bolest v krku a teplé mléko podpoří dobrý spánek. Někteří dospělí si do něj přidávají kapku rumu či koňaku, aby byl silnější.

Rum a máta (Skotsko)

Další dobrá volba pro milovníky alkoholu, horký rum a máta peprná – skotský lék pro běžnou zimu. Legenda vypráví, že Royal Marines ve Skotsku jej používali, když onemocněli na moři.

Nakládané švestky (Japonsko)

Jsou známé pod názvem umeboshi a používají se po celém Japonsku pro své neuvěřitelné zdravotní přínosy. Říká se, že snižují únavu, pomáhají eliminovat toxiny a podporují trávení. Kromě léčby nachlazení jsou také výtečným pomocníkem proti kocovině.

Zlaté mléko (Indie)

Tento horký nápoj je v Indii velmi oblíben a využívá se pro léčbu v podstatě jakékoli nemoci, ale zejména nachlazení a bolesti v krku. Na jeho výrobě není nic složitého, je to vlastně horké mléko s kurkumou. Ta obsahuje kurkumin, látku s protizánětlivými účinky a velkým obsahem antioxidantů. Pojmenování zlaté mléko získal nápoj díky žluté barvě kurkumy. Pro lepší chuť můžete do nápoje přidat trochu medu.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.