Malý průvodce pro cestování Švédskem

Úvodní strana » Magazín » Malý průvodce pro cestování Švédskem

Malý průvodce pro cestování Švédskem

Malý průvodce pro cestování Švédskem

Ne každý tuto zemi navštívil. Pokud jste se i vy rozhodli vydat se v létě do Švédska, možná se vám budou hodit tyto základní informace.

Co byste měli před návštěvou vědět?

Měna je švédská koruna. Co se placení týká, Švédsko je země poměrně drahá. Pro cestování po Švédsku jsou cenově přijatelné vlaky. Je však vhodné si místa předem rezervovat. Půjčení automobilu je vhodné v případě, že chcete vycestovat z města na venkov, pro pohyb po městě to není ideální volba, neboť budete jen těžko hledat parkovací místo. Co se počasí týká, není to místo vhodné pro milovníky horka. Také se musíte připravit na občasné dešťové přeháňky, které však velmi rychle zmizí.

Ideální čas pro návštěvu jsou měsíce červen až srpen. V červnu jsou nejdelší dny a červenec bývá nejteplejší. Ve Švédsku se sice domluvíte anglicky, neboť znalost tohoto jazyka je zde dosti vysoká, ale je vhodné naučit se některé základní švédské fráze.

Co ve Švédsku navštívit

Určitě zavítejte do Malmö. Je to největší a zároveň bezstarostné město venkovské provincie Skåne. Užívat si zde můžete moře, švédskou saunu a samozřejmě dobré jídlo a pití, které nabízí celá řada místních restaurací. Můžete se odsud vydat na venkov, projít se podél jižního pobřeží a navštívit zdejší památku  Ales stenar, která je známá také jako švédské Stonehenge.

Za návštěvu rozhodně stojí i ostrov Visingsö, který se rozkládá v jezeře Vättern nebo Vadstenu, což je jedno z nejstarších švédských měst.

Několik dní musíte rozhodně strávit ve Stockholmu, kterému se přezdívá Benátky severu. Pokud jste milovníky historie, toto město vás zajisté nezklame. Velmi atraktivní je i jednodenní výlet lodí na jeden z místních ostrovů.

DDalším zajímavým místem je Göteborg, který soupeří se Stockholmem. Je to úžasná letní destinace, která nabízí skvělé jídlo zaměřené především na mořské plody a ryby, mezi něž patří uzený sleď či losos. Pochutnat si můžete na krevetách, langustách, mušlích a ústřicích. Ideální místo je tržnice Feskekörka. Kavárny v Haga nabízejí výbornou kávu a obří skořicové buchty. Klasické švédské jídlo rychlého občerstvení je tunnbrödsrulle, které dostanete v některém z pouličních kiosků.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.