Literatura, která vám pomůže naučit se ruštinu

Úvodní strana » Magazín » Literatura, která vám pomůže naučit se ruštinu

Literatura, která vám pomůže naučit se ruštinu

Literatura, která vám pomůže naučit se ruštinu

Ruská literatura je často zahalena tajemstvím a intrikami. Znáte nějakou knihu ruských velikánů nebo jste nějakou četli, dokonce v originálu? Je to vynikající způsob, jak se ponořit do tohoto jazyka.

Сказка о рыбаке и рыбке - Příběh rybáře a ryby

Ryba

 

 

 

 

 

 

 

Příběh rybáře a ryby je příběh starého muže, staré ženy, kouzelné zlaté ryby, slabosti a lidské chamtivosti. Tato klasická povídka je od Alexandera Puškina. Je to vlastně pohádka psaná ve verších a je to vynikající úvod k tomuto světově proslulému spisovateli. Puškin je de facto považován za otce moderního ruského jazyka.

Дама със собачкой – Dáma se psem

Dáma se psem

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro středně pokročilé studenty je Dáma se psem od Antona Čechova krátký příběh, který je snadno čitelný a srozumitelný, zvláště ve srovnání s náročnými texty některých ruských klasiků.

Иностранка – Cizí žena

Cizí žena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sergej Dovlatov pracoval jako novinář a spisovatel v Sovětském svazu, ale po období intenzivního obtěžování ze strany úřadů emigroval v roce 1978 do Spojených států

Cizí žena, napsaná v roce 1986, je Dovlatovovu poctou sovětským přistěhovalcům žijícím v New York v osmdesátých letech. Tento román je vhodný pro středně pokročilé studenty a to díky krátkým větám a živému dialogu.

Доктор Живаго - Doktor Živago

Doktor Živago

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doufáme, že jste si nemysleli, že vynecháme klasiku. Doktor Živago autora Borise Pasternakova je oříšek i pro pokročilé studenty. Má historickou důležitost a komplikovaný děj. Doktor Živago je klíčové literární dílo sovětské literatury.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.