Kterými jazyky se mluví v Evropě nejčastěji?

Úvodní strana » Magazín » Kterými jazyky se mluví v Evropě nejčastěji?

Kterými jazyky se mluví v Evropě nejčastěji?

Kterými jazyky se mluví v Evropě nejčastěji?

Evropa je domovem stovek jazyků. Definovat Evropu je složitá věc. Podle starých Řeků byla Evropa princezna, kterou unesl bůh Zeus na ostrov Kréta. Geograficky je to území táhnoucí se od Atlantského oceánu až k pohoří Kavkaz. Se svojí rozlohou je to druhý nejmenší kontinent, na kterém se však překvapivě hovoří více než 150 různými jazyky. Všechny tyto jazyky a kultury, které jimi hovoří, dělají z Evropy úžasné a jedinečné místo. Kterými jazyky se zde tedy hovoří nejčastěji?

Ruština

Nyní možná bude mnoho z vás překvapeno. Ruština má zhruba 120 miliónů rodilých mluvčích. Je to velmi zajímavé. Zatímco většina evropských jazyků používá pro psaný text latinu, ruština používá cyrilici. To může být trochu obtíž pro ty, kdo se chtějí učit ruštinu jako cizí jazyk. Ruština je oficiální jazyk v Rusku a Bělorusku, ale stále ji používá celá řada východoevropských zemí. Je to pozůstatek sovětské éry.

Němčina

Toto je jazyk filozofů a myslitelů. Je to jediný oficiální jazyk v Německu, Rakousku a Lichtenštejnsku a patří mezi oficiální jazyky ve Švýcarsku, Belgii a Lucembursku. Dohromady to činí 95 miliónů evropských mluvčích. Po angličtině je to další jazyk, kterým se domluvíte na mnoha místech a to díky tomu, že je to většinou druhý či třetí světový jazyk, který se rozhodne většina z nás učit. Setkáme se s ní v Dánsku, Nizozemsku, Slovinsku, Švédsku, Polsku, Finsku, Maďarsku a celé řadě dalších evropských zemí.

Francouzština

Francouzština má přibližně 80 miliónů rodilých mluvčích. Je to oficiální jazyk Francie, Belgie, Švýcarska a Lucemburska. Více jak 30% evropské populace hovoří tímto jazykem jako druhým či třetím. Francouzština také patří mezi správní jazyky celé řady dalších zemí.

Angličtina

Angličtina má po celém světě asi 400 miliónů rodilých mluvčích, v Evropě to je asi 70 miliónů. Je to de facto jazyk Spojeného království a Irské republiky. Anglicky mluví asi třetina Evropanů.

Turečtina

Turečtina je oficiální jazyk v Turecku a v turecké části Kypru. Třaké je to jazyk, který je rozšířený ve Středomoří, zejména v Makedonii, Řecku a Srbsku. Turečtinou dokonce hovoří 2 milióny lidí žijících v Německu. Turecko a jeho jazyk tvoří z kulturního hlediska zvláštnost, neboť patří k sociálním tradicím jak Evropy, tak i Asie.

Italština

V Evropě nalezneme asi 69 miliónů rodilých mluvčích tohoto nádherného jazyka. Je to oficiální jazyk nejen Itálie, ale také Švýcarska (po němčině a francouzštině) a samozřejmě Vatikánu, městského státu římskokatolické církve.

Španělština

Španělsko je již léta pro Evropany velmi žádanou destinací. Svým návštěvníkům nabízí příjemná místa k odpočinku a relaxaci. Španělštinu má jako oficiální jazyk deklarovanou více než 20 zemí a po celém světě s ní hovoří asi 480 miliónů rodilých mluvčích.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.