Které jazyky jsou nejvíce podobné angličtině?

Úvodní strana » Magazín » Které jazyky jsou nejvíce podobné angličtině?

Které jazyky jsou nejvíce podobné angličtině?

Angličtina je jazyk nejen velmi složitý, ale také jazyk, který velmi rád přejímá slova z jazyků
ostatních. Všechny tyto faktory ztěžují určení jazyka, který by byl k angličtině velmi podobný. Bylo by snadné si myslet, že je to francouzština, která má s angličtinou podobný slovník, nebo němčina, protože patří do stejné skupiny jazyků. Nicméně zjistit, který jazyk je k angličtině nejblíže je mnohem složitější.


Skotský jazyk
Ten je k angličtině pravděpodobně nejblíže. Pravděpodobně, protože je považován spíše za dialekt. Podle studie skotské vlády z roku 2010 jej 64% skotských občanů nepovažuje za odlišný. Oba jazyky se vyvinuly ze staré (anglosaské) angličtiny. Skotština byla samostatným jazykem do roku 1707, kdy se spojil skotský a anglický parlament. Skotština však nevymizela, ale stále je důležitou součástí skotské identity.


Fríské jazyky
Pokud hledáte jazyk nejvíce příbuzný k angličtině, pak je to právě tato skupina jazyků, kterou
používá etnická skupina Frísů, která žije na jižním pobřeží Severního moře, na území Nizozemska, Dánska a Německa. Je to západoněmecký jazyk, který sdílí 80% lexikální podobnosti s angličtinou. Ve středověku to byl jazyk velmi populární, v současné době jím hovoří asi 480 000 mluvčích.


Nizozemština
Má mnoho slov a frází podobných angličtině a to díky tomu, že se vyvinula z původní germánštiny. Také má podobnou gramatickou strukturu. Není tedy divu, že Holanďané považují angličtinu za cizí jazyk, který se učí snadno.


Němčina
Každý, kdo se učil německy, může potvrdit, že je to jazyk poměrně obtížný, ale stejně jako
předchozí jazyky má stejný původ. Proto spolu angličtina a němčina sdílejí velké množství slovní zásoby.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.