Které evropské země jsou nejlepší v jazykovém vzdělávání?

Úvodní strana » Magazín » Které evropské země jsou nejlepší v jazykovém vzdělávání?

Které evropské země jsou nejlepší v jazykovém vzdělávání?

Není pochyb o tom, že valná většina evropských zemí je vícejazyčná. Ovlivňuje to celá řada
faktorů. Patří mezi ně nejen geografie, ale také motivace. Největším faktorem však jsou vzdělávací programy, které vzdělávaní cizích jazyků umožňují. Ve Spojených státech se vzdělávání liší stát od státu, neboť každý z nich nabízí jiný vzdělávací program. Nejlepší možnosti nabízí New Jersey. Druhé místo zaujímá Washington DC a na třetím místě je Wisconsin. V Evropě se na přední místa dostávají Belgie, Spojené království a Irsko.


Kdy se evropští studenti učí cizí jazyk?
Pro výuku cizích jazyků je důležitý věk. V této otázce však existují protichůdné názory. Na jedné straně jsou to názory, že je vhodné s výukou začít co nejdříve, na straně druhé je to pak názor, že je lepší začínat později. Některé studie ukazují, že děti ve věku 8 let dosahují v jazykovém vzdělávaní lepších výsledků, než děti ve věku 12 let. Některé studie se zabývaly zjišťováním věku, v němž jednotlivé země začínají s výukou cizího jazyka. Ukázalo se, že v evropských zemích se s učením začíná ve věku 6-9 let, což podporuje teorii, že je lepší nižší věk. V Belgii začínají s učením již od tří let věku dítěte, na druhé straně ve Spojené království je to věk 11 let. Tato skutečnost se však může lišit v závislosti na oblasti. Ve Skotsku a v Irsku není výuka dalšího jazyka povinná. V Irsku se však vyučuje angličtina i gaelština. V evropských zemích se většinou, jako druhý jazyk, vyučuje angličtina. Mezi další jazyky se pak řadí francouzština, němčina, španělština nebo ruština. Při výuce cizích jazyků hraje roli hned několik faktorů. Patří mezi ně způsoby výuky, především pak, zda výuka probíhá v učebně nebo mimo ni.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.