Která místa navštívit při cestě po Argentině?

Úvodní strana » Magazín » Která místa navštívit při cestě po Argentině?

Která místa navštívit při cestě po Argentině?

Uvažujete o cestě do Argentiny? Je to velká země a lidé často podceňují vzdálenosti. Argentina je osmá největší země. I přes dobré meziměstské autobusové spoje trvají některé cesty dosti dlouhou dobu. Takže buď si s sebou přibalíte dobrou knihu nebo si půjčíte auto či motorku.

Cestování je poměrně dobré. V menších i větších městech naleznete celou řadu hotelů i hostelů.

Argentina je místo obdařené některými ohromujícími scenériemi, které si rozhodně nesmíte nechat ujít. A které to jsou?

Buenos Aires

Rozlehlé hlavní město se může pochlubit téměř polovinou obyvatelstva žijících v Argentině. Díky tomu si můžete udělat představu o tom, jak řídce je osídlený celý zbytek země. Také drtivá většina mezinárodních letů směřuje právě do tohoto města.

Pokud budete ve městě, zavítejte do čtvrti San Telmo, kde se každou neděli konají nezapomenutelné řemeslné trhy.

V centru města najdete celou řadu historických památek.

Pokud jste milovníci steaků, navštivte restauraci Don Julio. Milovníci fotbalu zajisté navštíví čtvrť La Boca, kde má své sídlo nejznámější argentinský fotbalový klub.

Chcete – li vidět prezidentský palác, zavítejte na Plaza de Mayo.

Uruguay

Cože? Uruguay přeci není v Argentině. Ano, máte pravdu, ale je svůdně blízko – pouhou hodinu jízdy trajektem. Nejbližší přístav je Colonia del Sacramento, odkud můžete podnikat další výlety do místní země.

Iguazu

Na toto místo zavítají milovníci přírodních krás, neboť se jedná o nádherné argentinské vodopády. Najdeme je severně od Buenos Aires a do těchto míst se dá dojet pomocí autobusového spojení. Vodopády jsou součástí stejnojmenného národního parku, v němž je pro návštěvníky připravené nesčetné množství tras, které vedou napříč celým parkem.

Salta a okolí

Toto město se nachází v severozápadní části Argentiny. Nabízí opak živého města Buenos Aires. Najdete zde vyprahlé a nehostinné hory, pole kaktusů. Je to ostrý kontrast oproti životu v hlavním městě.

Ledovce Perito Moreno

Tento ledovec se nachází na území Patagonie a je třetí největší rezervou sladké vody. Je také přístupný a pokud jste dobrodruzi, můžete podniknout výlet na jednu z vyhlídkových plošin.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.