Kolik lidí na světě mluví italsky a kde všude se italsky hovoří?

Úvodní strana » Magazín » Kolik lidí na světě mluví italsky a kde všude se italsky hovoří?

Kolik lidí na světě mluví italsky a kde všude se italsky hovoří?

Víte, že italsky se hovoří ve více než třiceti zemích celého světa?

Stručná historie italského jazyka

Italština, stejně tak jako jako španělština, francouzština, rumunština a portugalština, je románský jazyk, jehož kořeny najdeme ve starověké latině. První dokumenty, které byly napsány v nějaké formě italštiny, se objevily v 10. století, ale standardní italština se začala vyvíjet až na přelomu 13. a 14. století. Začala jako dialekt v Toskánsku a Florencii, kde si pomalu začala získávat popularitu. Během 15. a 16. století byl toskánský dialekt kodifikován jako klasická italština a roku 1861 se stal oficiálním jazykem.

Kde ve světě se hovoří italsky?

Italština je oficiálním jazykem Itálie, San Marína, Švýcarska a Vatikánu. Je to také oficiální jazyk některých částí Chorvatska a Slovinska. Poměrně značný počet italských mluvčích najdeme i v Albánii, Argentině, Austrálii, Belgii, Bosně a Hercegovině, Brazílii, Kanadě, Kostarice, Chorvatsku, na Maltě, v Egyptě, Eritreji, Francii, Německu, Izraeli, Libyi, Lichtenštejnsku, Lucembursku, Paraguayi, v Portoriku, Rumunsku, Saudské Arábii, Tunisku, ve Spojeném království, Spojených státech amerických a na Filipínách.

Kolik lidí na světě mluví italsky?

Přibližně 63 milionů lidí používá italštinu jako svůj první jazyk, další 3 miliony hovoří italštinou jako druhým jazykem.

Kolik lidí v USA mluví italsky?

Do USA se koncem 19. a počátkem 20. století přistěhovalo velké množství Italů. Poslední údaje, které byly k dispozici roku 2013, zjistily, že italština je v USA pátým nejvíce studovaným cizím jazykem. New York a New Jersey jsou státy s největším počtem rodilých italských mluvčích, s přibližně 294 000 a 116 000 řečníky.

Kolik lidí v Evropě mluví italsky?

V Itálii je to téměř 58 milionů obyvatel. V San Marinu je to 25 000, ve Švýcarsku, Vatikánu, Chorvatsku a Slovinsku je to 666 000 obyvatel. V ostatních evropským zemích je celkový počet asi 64 milionů.

Kolik lidí v Jižní a Střední Americe mluví italsky?

Jižní a Střední Amerika mají více italských mluvčích, než byste si mohli představit. Nejvíce jich najdeme v Argentině – 1,5 milionu. Italština je také druhým nejvíce používaným jazykem ve Venezuele – asi 200 000 mluvčích. V Brazílii, především ve městě São Paulo, je to asi 50 000 mluvčích.

Proč se učit italsky?

Italština je relativně jednoduchá. Je to jeden z nejjednodušších jazyků pro anglické mluvčí. Sdílejí společně spoustu vědomostí a řada italských slov si našla své místo v anglické slovní zásobě.

A nezapomeňte na neuvěřitelné možnosti při cestování. Itálie je krásná země a znalost jazyka by znamenala, že cesta tam bude ještě nezapomenutelnější.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.