Kolik lidí mluví indonésky a kde se tímto jazykem mluví?

Úvodní strana » Magazín » Kolik lidí mluví indonésky a kde se tímto jazykem mluví?

Kolik lidí mluví indonésky a kde se tímto jazykem mluví?

Indonéský jazyk je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě, ale není používán mnoho, kromě oblasti jihovýchodní Asie.

Stručná historie indonéštiny

Indonéština je člen rodiny austronéských jazyků, spolu s Tagalog, Māori, Samoan a mnoha dalšími. Je to upravená podoba  malajštiny. Starý malajský jazyk se používal mezi obchodníky v Indonéském souostroví již v 7. století. Když holandští kolonisté začali dobývat souostroví v         17. století, používali malajštinu ke komunikaci s domorodým obyvatelstvem.

Které země mluví indonésky?

Existuje pouze jedna země, kde je indonéský jazyk národním jazykem a to je Indonésie.

Kolik lidí ve světě mluví indonésky?

Vzhledem k tomu, že indonéský a malajský jazyk se prolínají, je obtížné určit přesný počet lidí, kteří hovoří pouze jazykem indonéským. Dle sčítání obyvatel Indonésie, které proběhlo v roce 2010, žije v této zemi 23 miliónů obyvatel. Navíc existuje 156 miliónů lidí, pro které je druhým jazykem. Indonéština je také jedním z tří jazyků, který je vyučován v Austrálii, jako součást programu „Jazyky jiné než angličtina“. Vyučuje se zde od 50. let, ale jinak se s ní v zemi moc nehovoří.

Proč se učit indonésky?

Kromě několika kulturních vlivů způsobených kolonialismem a globalizací nemá indonéština vztah k žádnému z jazyků západního světa.

Výuka jazyků jako španělština nebo němčina je ideální volbou pro druhý jazyky, protože vycházejí ze stejného jazyka, ale to může být omezující. Indonéština poskytuje silný úvod do rodiny austronéských jazyků. Indonésie je domovem populárních turistických míst, jako je Bali. A ačkoli indonéština je velmi odlišná od angličtiny, může být skutečně jedním z nejjednodušších jazyků. Má jednoduchá gramatická pravidla a používá latinskou abecedu.

Indonéština je jedinečná v tom, že udržuje indonéskou původní historii živou jazykem a tím, že se jej naučíte, se také můžete dozvědět o bohaté kulturní historii tohoto regionu.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.