Kolik času byste měli denně věnovat studiu, abyste se naučili jazyk?

Úvodní strana » Magazín » Kolik času byste měli denně věnovat studiu, abyste se naučili jazyk?

Kolik času byste měli denně věnovat studiu, abyste se naučili jazyk?

Snažíte se naučit se nový jazyk, ale nevíte, kolik minut (nebo hodin) se denně učit? Zde jsou některé poznatky. Když jste ve škole, je běžné, že každý den strávíte hodiny studiem. Je to nedílná součást vaší každodenní rutiny, která má přednost před ostatními aspekty vašeho života.

Jakmile jste absolvovali, získali zaměstnání na plný úvazek a nakonec založili rodinu, máte tendenci stavět učení na druhou kolej.

A kolik času potřebujete denně studovat, abyste dosáhli cílů?

Stejně jako otázky – jaký denní čas je nejlepší pro učení, kolik času byste měli věnovat učení, to vše závisí, do značné míry, na vašich potřebách.

Máte-li čas a motivaci, můžete strávit studiem hodiny a hodiny denně. Ale po určité době se může stát, že přestanete uchovávat informace.

Pro lidi, kteří již mají připravený plán, může být několik minut denně stejně efektivní. Proč? Všechno souvisí s metodou zvanou „mikrolearning“.

Síla mikročipů

Výzkumní pracovníci z Evropské konference o environmentální zprávě popisují mikrolearning jako techniku e-learningu, ve které „je náročná učební úloha rozdělena do řady velmi rychlých učebních interakcí, distribuovaných v průběhu času“.

Jinými slovy jsou informace poskytovány v krátkých intervalech a v podobě on-line kvízů, krátkých článků nebo učebních cvičení založených na aplikacích, jako je porovnání cizího slova s jeho překladem.

Aby mohla být činnost považována za mikrolearning, měla by trvat jen 5 až 15 minut.

Teorie poločasů

Jiní odborníci říkají, že 30 minut je optimální čas strávený během dne při učení nových věcí. Strateg a životní trenér Zoë B přišel s názvem“Teorie poloviční hodiny“.

„Obecná myšlenka spočívá v tom, že děláte jednu malou věc každý den, po dobu půl hodiny, a pak, jak postupuje čas, se postupně zlepšujete,“ píše Zoë B.

Sečteno a podtrženo

Pod čarou: zda je to pět minut nebo dvě hodiny, na tom tak nezáleží, zvolte strategii učení, která se vejde do vašeho každodenního rutinního programu a slibte si, že ji budete dodržovat.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.