Kdy je potřeba tlumočník na autoškolu

Úvodní strana » Magazín » Kdy je potřeba tlumočník na autoškolu

Kdy je potřeba tlumočník na autoškolu

Tlumočník na autoškolu - kdy je potřeba?

Když chce někdo skládat řidičské zkoušky v cizí zemi, může k tomu využít tlumočníka. Jsou země, které to však zakazují a požadují, aby dotyčný člověk skvěle ovládal jazyk dané země, takto je to například ve Velké Británii. V Čechách je však situace jiná a pokud si chce někdo udělat řidičský průkaz a nemluví česky, může využít služeb soudního tlumočníka. 

V některých zahraničních zemí může u autoškoly tlumočit i rodinný příslušník, u nás však může cizincům skládající řidičské oprávnění tlumočit pouze osoba, která je u okresního soudu vedená jako tlumočník-soudní znalec. Tlumočník musí pochopitelně připravit překlad zkoušek a také během nich tlumočit.

Řidičské oprávnění v Čechách

Pro cizince to znamená velkou výhodu, že nemusí umět česky, stačí si jen zajistit soudního tlumočníka, který bude tlumočit do jejich jazyka. Když pomineme, že cizinec nebude umět mluvit česky, musí splňovat všechny povinnosti jako uchazeči českého původu. Musí tedy dosáhnout potřebné věkové hranice, musí si zajistit lékařskou prohlídku a také musí prokázat, že má na území ČR trvalý nebo minimálně přechodný pobyt. Dále také musí disponovat čistým trestním rejstříkem, do kterého soudy a správní orgány udělují zákaz řízení. 

 

Pokud má cizinec o řidičské oprávnění zájem, může se do autoškoly přihlásit prakticky hned poté, co získá trvalý nebo přechodný pobyt. Po ukončení kurzu autoškoly může absolvovat finální zkoušky. Zatímco cizincům s trvalým pobytem je řidičský průkaz vydán bez prodlení, u cizinců s přechodným pobytem je jim vydán tehdy, když délka jejich pobytu dosáhne minimálně 185 dní. Pokud jste cizincem a chcete získat řidičské oprávnění v Čechách, můžete se obrátit na autoškolu, která tlumočníky disponuje, ale jelikož jich není mnoho, mnohem lepším řešením je obrátit se na naší překladatelskou agenturu, kde vám soudního tlumočníka obstaráme.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.