Kdo jsou digitální nomádi a proč se bez angličtiny neobejdou?

Úvodní strana » Magazín » Kdo jsou digitální nomádi a proč se bez angličtiny neobejdou?

Kdo jsou digitální nomádi a proč se bez angličtiny neobejdou?

Kdo jsou digitální nomádi a proč se bez angličtiny neobejdou?

Rádi cestujete a nejraději byste trávili všechen svůj čas na cestách a pracovali z různých koutů světa? Staňte se digitálním nomádem. Digitální nomád je člověk, který neustále cestuje a pracuje výhradně přes internet. Nezáleží na tom, zda je na volné noze, zaměstnanec nebo podnikatel. Jejich náplní práce nemusí být jen IT a programování i když se stali průkopníky tohoto stylu života. K nim se postupně přidávají lidé zabývající se marketingem, copywritingem či fotografováním a grafikou. Ale ani virtuální asistentka nebo online kurzy již nejsou ničím výjimečným. Základem k tomuto druhu práce je umět anglicky alespoň na komunikační úrovni.

Důvody stát se nomádem

Neřešíte dovolenou

Až 80% lidí pracujících na volné noze si nemůže dovolit vzít si na pár týdnů dovolenou. Přišli by o důležité klienty nebo zákazníky a zadání práce někomu jinému je risk. Spojit práci s dovolenou je ideálním řešením. Milovníci léta a tepla uniknou sychravému podzimu nebo chladné zimě za teplem.

Zdokonalíte angličtinu nebo se naučíte novému jazyku

Anglicky se domluvíte ve většině zemí světa. Někde hůře, někde lépe. Jazyku se člověk nejlépe naučí praxí a překlady z angličtiny se pro vás stanou samozřejmostí.

Můžete značně ušetřit

Bangkok, Barcelona, Čiang Mai, Budapešť a Kuala Lumpur patří mezi nejčastěji navštěvovaná místa. Náklady na bydlení a život v těchto destinacích jsou oproti Česku nízké.

Digitální nomádství má i své zápory

Jedním z nich je samota. Bez dohledu nadřízeného nemusí být výkony prvotřídní. Správné rozvrhnutí času a sebekázeň je nutná. Časté střídání míst pobytu může mít vliv na práci i psychiku. Některé země umožňují pouze krátkodobá víza a nomádům to neumožňuje zůstat déle na jednom místě. Někteří nomádi takto pracují pouze částečně a určitou část roku tráví ve své rodné zemi. Někteří cestují celých 12 měsíců v roce.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.