Kde se používá tagalog?

Úvodní strana » Magazín » Kde se používá tagalog?

Kde se používá tagalog?

Spolu s angličtinou je tagalog jedním z nejrozšířenějších jazyků na Filipínách. Jeho historie je neodmyslitelně spojena s filipínskou identitou. Slovo tagalog bylo původně používáno pro označení skupiny lidí žijících na Filipínách. V současné době tímto jazykem hovoří asi 20 miliónů lidí na Filipínách. Soustřeďuje se na ostrovech Mindoro a Luzon, ale uslyšíme je i na celé řadě dalších míst. Tagalot používají i komunity v jiných částech světa. V Kanadě je to 400 000 mluvčích, v USA 1,6 miliónu mluvčích. Je to způsobeno filipínskou imigrací. Pokud bychom počítali obyvatele, kteří hovoří filipínsky, což je národní verze tagalogu, počet mluvčích se pohybuje kolem 45 miliónů.

Jakými jazyky se hovoří na Filipínách?

Souostroví Filipíny se skládá z více než 7 000 ostrovů. Možná bude překvapením, že v zemi se používá poměrně málo jazyků, žijících je 183, z nichž pouze 8 nepatří mezi domorodé. Některými z těchto jazyků hovoří stovky tisíc lidí, zatímco jinými pouze několik málo stovek. Nebudeme je zde jmenovat všechny, ale jediným jazykem, který je rozšířený téměř stejně jako jazyk filipínský, je angličtina, což je další oficiální jazyk Filipín. Je to druhý jazyk, kterým hovoří kolem 40 miliónů obyvatel. Také je vyučován ve školách. Je sice pravda, že filipínština a angličtina se těší velké pozornosti, avšak Filipíny jsou zemí, která je plná jazykových, ale i kulturních rozmanitostí.

Vážení klienti,
na Vámi zadané poptávky se snažíme reagovat co nejrychleji, maximálně do 15-ti minut. Tímto způsobem se můžete snadno a rychle dozvědět více informací o našich službách a cenách, aniž byste se jakkoliv zavázali.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.*

V dalším kroku prosím nahrajte potřebné soubory.

Pole označená * jsou povinná.